Duda z pierwszym wynikiem! Będzie jednak druga tura!

14
Autor: Sławomir Brdęk
Prezydent Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich zdobywając 41,8% poparcia obywateli. Będzie jednak druga tura! Zmierzy się w niej z Rafałem Trzaskowskim, który uzyskał 30,4% głosów. Trzecie miejsce na podium zajął Szymon Hołownia z wynikiem 13,3%.

Jedno jest pewne. Były to wyjątkowe wybory prezydenckie. Nie tylko ze względu na fakt, że odbyły się w czasach epidemii z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Tegoroczne wybory przejdą do historii ze względu na rekordową frekwencję. Według danych exit poll zagłosować zdecydowało się aż 62,9% obywateli.

CZYTAJ: Zobacz relację z niedzieli wyborczej aktualizowaną na bieżąco

WYNIKI I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH 

 1. Andrzej Duda – 41,8% 
 2. Rafał Trzaskowski – 30,4% 
 3. Szymon Hołownia – 13,3%
 4. Krzysztof Bosak – 7,4%
 5. Robert Biedroń – 2,9%
 6. Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6%
 7. Marek Jakubiak – 0,5%
 8. Paweł Tanajno – 0,3%
 9. Waldemar Witkowski – 0,3%
 10. Stanisław Żółtek – 0,3%
 11. Mirosław Piotrowski – 0,2%

Polacy ponownie będą mogli iść do urn wyborczych 12 lipca. Wtedy odbędzie się II tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że pełne wyniki I tury wyborów prezydenckich poznamy we wtorek wieczorem lub środowy poranek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  • 30
   21

   Nasłuchał/a się głupot i bezmyślnie powtarza. Według badań, elektorat KO jest bardziej konfrontacyjny aniżeli elektorat PIS.

  • 7
   2

   co za porażka nasz naród to jednak ciemnogród dla 500+ i emerytury 13 wierzą w cuda a dopiero wyjdzie szydło z worka bo skąd na to kasa? podatki podniosą jedzenie znów zdrożeje opłaty media zdrożeją śmieci pewno też no i najbardziej ludzie uczciwie pracujący będą poszkodowani bo ktoś za to zapłaci i to jeszcze nasze dzieci i wnuki bo tak nas pozadłużają i ta podwładność prezesowi wstyd na cały świat zero swojego zdania i zdolności reprezentowania gonie naszego kraju .JESTEM ZAŻENOWANA JAK MOŻNA BYĆ TAK OCIEMNIAŁYM !!!!!

  • 11
   7

   Ci którzy walczyli o wolność,dzisiaj są wyzywani od komuchów.Wyzywani są przez ludzi,którzy nie mają pojęcia co to jest dyktatura proletariatu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick