Remontują wagon pocztowy. Wąskotorówka od lipca będzie miała nową atrakcję

0
Trwa remont drewnianego wagonu wykorzystywanego w przeszłości do celów pocztowych. Wkrótce jego przeznaczenie się zmieni i stanie się częścią atrakcji turystycznej Pleszewa, jaką jest kolejka wąskotorowa.

Przy Zajezdni Kultury w Pleszewie, a więc tamtejszym domu kultury, trwa remont drewnianego wagonu pocztowego. Deski zostały zdjęte, a pracownicy wykonują prace związane z czyszczeniem i konserwacją metalowych elementów. Na drewno też przyjdzie czas, a oprócz tego zostaną także zmienione barwy wagonu z zielonych na czarno-białe. Te kolory wybrano nieprzypadkowo. Są one symbolem Zajezdni, która po remoncie stała się perłą na kulturalnej mapie nie tylko Pleszewa, ale całego regionu.

Czasu pozostało niewiele. Remont rozpoczął się w czerwcu, a w lipcu wagon ma być już gotowy i stać się żywą promocją Zajezdni Kultury na trasie widokowej z Pleszewa do Kowalewa, na której ponownie w te wakacje będzie kursować kolej wąskotorowa. Cenimy sobie szybkie działanie, dobry pomysł i realizację. To musi być perfekcyjnie i szybko zrobione, bo wycieczki wkrótce ruszą. Czas nagli, a kolejne pomysły rodzą nam się w głowach, więc musimy zamknąć ten projekt, aby ruszyć z następnym – mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Domu Kultury w Pleszewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick