DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wybory do Europarlamentu zakończone. Trwa oczekiwanie na wyniki [AKTUALIZACJE]

Od północy w sobotę do godz. 21.00 w niedzielę (lub do zakończenia ewentualnego wydłużonego czasu głosowania) będzie obowiązywać cisza wyborcza. Zakazana jest jakakolwiek forma agitacji zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Na portalu wlkp24.info będziemy sprawdzać, jak przebiega głosowanie w naszym regionie. Nowe informacje opublikujemy w formie aktualizacji poniżej. Zapraszamy do zaglądania tutaj co jakiś czas.

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego także opublikujemy na wlkp24.info. Relację z wyborów będzie można również śledzić w poniedziałkowych Wydarzeniach Telewizji Proart.

AKTUALIZACJA – 10.20

Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej poinformowali podczas konferencji prasowej, że głosowanie rozpoczęło się o godz. 7.00 w całej Polsce bez zakłóceń. Na terenie całego kraju odnotowano do godz. 7.30 38 przypadków łamania ciszy wyborczej. W naszym regionie wszystko przebiega bez zakłóceń.

Kolejna konferencja prasowa o godz. 13.30. Prawdopodobnie wtedy poznamy pierwsze wyniki frekwencji na godz. 12.00.

AKTUALIZACJA – 14.09

PKW podała frekwencję na godz. 12.00. Wyniosła ona 14.39 procent. To zdecydowanie najlepszy wynik, biorąc pod uwagę wyniki na tę godzinę z poprzednich wyborów do Parlamentu Europejskiego. W 2014 wyniosła ona 7,31 procent. To o połowę mniej, niż obecnie. Przedwyborcze obserwacje, mówiące o tym, że niedzielne wybory cieszą się dużo większym zainteresowaniem, niż w poprzednich latach, na razie zdają się potwierdzać.

ZOBACZ TEŻ: Obywatelski obowiązek, czyli Polacy głosują. Jaki powinien być europoseł?

AKTUALIZACJA – 18.21

O tym, że Eurowybory 2019 cieszą się rekordową popularnością, już wiemy. Jeśli jeszcze nie wybraliście się do lokalu wyborczego, a chcecie to zrobić, spieszcie się, bo czasu pozostało niewiele – raptem niespełna trzy godziny. Głosowanie zakończy się o godz. 21.00. Wtedy też dobiegnie końca cisza wyborcza, a my poznamy pierwsze sondażowe wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego.

AKTUALIZACJA – 20.26

Frekwencja na godz. 17.00 wyniosła w Wielkopolsce 31,36 procent. To oznacza, że na cztery godziny przed zamknięciem lokali wyborczych zagłosowało więcej osób, niż pięć lat temu. Pozostało jeszcze pół godziny na zagłosowanie.

Nie ma informacji jakoby w naszym regionie doszło do jakiegokolwiek incydentu łamiącego ciszę wyborczą.

AKTUALIZACJA – 21.01

Wybory zakończone. Czas liczenia głosów. Kto wygrał? Sondażowe wyniki exit poll wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość ma 42,4 procent, Koalicja Europejska – 39,1, Wiosna – 6,6, Konfederacja – 6,1, Kukiz’15, Lewica razem – 1,3. Czy te wyliczenia się potwierdzą, dowiemy się po ogłoszeniu oficjalnych wyników.

AKTUALIZACJA – 21.53

Zapraszamy do śledzenia nowego wątku, w którym także będziemy publikować aktualizacje. Teraz jednak wyłącznie dotyczące sytuacji po zakończeniu głosowania.

CZYTAJ: Głosowanie zakończone. Wyniki exit poll wskazują na zwycięstwo PiS-u [AKTUALIZACJE]

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz