Wsiadł za kółko mając 3,5 promila i sądowy zakaz

0
Fot. Pixabay
Kompletną bezmyślnością wykazał się 30-letni mieszkaniec gm. Kotlin, który wsiadł za kółko forda mając prawie 3,5 promila alkoholu. Jak się również okazało posiadał on sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kto wie jak zakończyłaby się ta historia gdyby nie czujność innych kierowców, którzy uniemożliwili mu dalszą podróż. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia i nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Do zatrzymania doszło 6 lutego ok. godziny 19.00. – Dwóch kierowców jadących z Kotlina w kierunku Wilczy zauważyło, że jadący przed nimi samochód osobowy marki Ford Mondeo ma niebezpieczny tor jazdy. Obaj mężczyźni uznali, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy i jechali za nim. W miejscowości Wilczyniec jeden z kierowców wykorzystał okazję do wyprzedzenia forda i zatrzymał się przed nim, uniemożliwiając mu przejazd. Drugi kierowca zablokował jadącemu drogę odwrotu. Obaj panowie podeszli do kierowcy mondeo i gdy tylko wyczuli od niego woń alkoholu, wyjęli kluczyki ze stacyjki – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Mężczyźni o zdarzeniu natychmiast poinformowali też policję. Jak informuje rzeczniczka, gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali obu mężczyzn stojących na drodze, a kierowca forda spał w swoim aucie. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u 30-letniego mieszkańca gminy Kotlin prawie 3,5 promila alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Ma także zatrzymane przez sąd prawo jazdy. Przyczyną takiego wyroku również było kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymany za popełnione przestępstwo poniesie konsekwencje przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd może orzec nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5000 złotych.

– Dziękujemy osobom, które widząc, że kierowca może być nietrzeźwy, w porę zareagowały, a tym samym uniemożliwiły mężczyźnie niebezpieczną jazdę – mówi asp. Agnieszka Zaworska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick