Wraca program dofinansowania sterylizacji zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim

0

Sterylizować czy nie? - oto jest pytanie. Nie tylko dla właścicieli czworonogów, ale i dla lekarzy weterynarii. Warto zapoznać się z zasadami sterylizacji i kastracji zwierząt, bo w wielu przypadkach wykonanie takiego zabiegu jest wskazane. W przypadkach bezpańskich zwierząt wręcz koniecznie. W Ostrowie Wielkopolskim powraca program refudnowania takich zabiegów.

Ruja u kotek czy sieczka u suczek szczególnie w bieżącym czasie może być kłopotliwa dla właścicieli zwierzaków, ale i problematyczna dla samych czworonogów. W wielu przypadkach wskazany jest zabieg sterylizacji czy kastracji ze względów zdrowotnych. – Kwestia tego czy sterylizować lub kastrować zwierzęta pozostaje tematem rzeką, osobiście do każdego przypadku podchodzę indywidualnie po zbadaniu potencjalnego pacjenta – mówi lekarz weterynarii Szymon Bogucki.

Czas intensywnego rozmnażania się psów i kotów niestety przekłada się na ilość tych zwierząt w schroniskach. – Radzę, by pilnować swoich posesji. Zwierzęta uciekają, co może doprowadzić do ich niekontrolowanego rozmnożenia. Niestety sporo szczeniąt czy kociąt wiosną trafia do nas – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

W Ostrowie Wielkopolskim powraca program dofinansowania sterylizacji kotek i kastracji kotów bezdomnych z terenu miasta. Każdy, kto na swojej drodze napotka błąkające się zwierzę i zjawi się z nim w punkcie weterynaryjnym może liczyć się z tym, że zabieg dla zwierzęcia zostanie wykonany bezpłatnie. Program ma na celu zahamowanie wzrostu liczby bezpańskich zwierząt. Projekt był już realizowany w ubiegłych latach, teraz powraca po dwuletniej przerwie.

Szczegółowych informacji na temat programu dofinansowania sterylizacji i kastracji czworonogów można zasięgnąć w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego lub w Ostrowskim Centrum Weterynaryjnym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick