DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wraca program dofinansowania sterylizacji zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim

Ruja u kotek czy sieczka u suczek szczególnie w bieżącym czasie może być kłopotliwa dla właścicieli zwierzaków, ale i problematyczna dla samych czworonogów. W wielu przypadkach wskazany jest zabieg sterylizacji czy kastracji ze względów zdrowotnych. – Kwestia tego czy sterylizować lub kastrować zwierzęta pozostaje tematem rzeką, osobiście do każdego przypadku podchodzę indywidualnie po zbadaniu potencjalnego pacjenta – mówi lekarz weterynarii Szymon Bogucki.

Czas intensywnego rozmnażania się psów i kotów niestety przekłada się na ilość tych zwierząt w schroniskach. – Radzę, by pilnować swoich posesji. Zwierzęta uciekają, co może doprowadzić do ich niekontrolowanego rozmnożenia. Niestety sporo szczeniąt czy kociąt wiosną trafia do nas – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

W Ostrowie Wielkopolskim powraca program dofinansowania sterylizacji kotek i kastracji kotów bezdomnych z terenu miasta. Każdy, kto na swojej drodze napotka błąkające się zwierzę i zjawi się z nim w punkcie weterynaryjnym może liczyć się z tym, że zabieg dla zwierzęcia zostanie wykonany bezpłatnie. Program ma na celu zahamowanie wzrostu liczby bezpańskich zwierząt. Projekt był już realizowany w ubiegłych latach, teraz powraca po dwuletniej przerwie.

Szczegółowych informacji na temat programu dofinansowania sterylizacji i kastracji czworonogów można zasięgnąć w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego lub w Ostrowskim Centrum Weterynaryjnym.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz