Wójt Żelazkowa znów zaskakuje. Co mają wspólnego Koleje Dużych Prędkości z jego domem, wygiętym cyrklem i FC Barceloną?

10
Sylwiusz Jakubowski, wójt Żelazkowa ponownie zaskoczył. Tym razem podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Podzielił się z samorządowcami refleksją dotyczącą tego, co ma wspólnego jego dom z dworcem Kolei Dużych Prędkości. Następnie sprowadził debatę o KDP do poziomu meczu piłkarskiego.

Wójt gminy Żelazków wie, jak zwrócić na siebie uwagę i właśnie zrobił to ponownie. Tym razem dzięki wypowiedzi w trakcie drugiego nadzwyczajnego posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Podczas burzliwej dyskusji na temat kształtu jednej z osi Kolei Dużych Prędkości mającej przecinać południową Wielkopolskę, postanowił ostudzić atmosferę.

Trzeba przyznać, że zrobił to bardzo skutecznie, bo pozostawił interlokutorów praktycznie bez słowa. Czego zatem dotyczyła jego wypowiedź, że pozostali samorządowcy skutecznie zamilkli?

Otóż od początku. Najpierw wójt gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski postanowił podzielić się refleksją dotyczącą lokalizacji nowego dworca. Według niego miał się on znajdować na… terenie jego posesji. – Zanim powstało studium, przysłano mi mapę z przebiegiem trasy i stacją kolejową. Ona miała być w moim domu. Pojechałem do PKP i pytam się tego koordynatora. Powiedział, że tak mu z cyrkla wyszło. Wziąłem ten cyrkiel, wygiąłem go i stacja wyszła w Nowych Skalmierzycach – zakomunikował włodarz.

To jednak nie był koniec. Następnie postanowił odnieść się do wtorkowego meczu Ligi Mistrzów UEFA. Jak to zrobił, że płynnie przeszedł z Kolei Dużych Prędkości na piłkarską niwę? Odpowiedź w materiale wideo.

Więcej na ten temat:

Czy Ostrów Wlkp. powinien znaleźć się na mapie Kolei Dużych Prędkości? Głosuj w naszej sondzie na stronie głównej wlkp24.info!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Przypomina mi to legendę o trasowaniu linii kolejowej Moskwa-Sankt Petersburg za pomocą linijki przez cara Mikołaja I. Miała biec prosto, ale car za bardzo wysunął palec… W tym przypadku nie czas na żarty – szybka kolej to rozwój gospodarczy, inwestycje towarzyszące, nowe miejsca pracy. Nie można tego zaprzepaścić.

  2. Gdybym tyle pił co on to też już pewnie nie miałbym szarych komórek. Szkoda mi tylko Gminy Żelazków, gdyż przez takiego człowieka nie wykorzystuje potencjału jakim dysponuje.

  3. Żadnych kolei dużych prędkości nie będzie i facet ma racje, szkoda kasy na to całe obradowanie, centralny port komunikacyjny też nie powstanie NIGDY, bo za 20 lat nie będzie ludzi raz, że do obsługi, a dwa, że do korzystania z nich, to jest wielki MIŚ na miarę PISu, żeby powołać całą masę spółek i obsadzić swoimi ludźmi, coś jak EURO2012 Tuska, tylko że na jeszcze większą skalę, po euro to chociaż puste stadiony zostały, a po tych lotniczo kolejowych planach zostaną tylko długi dla waszych prawnuków, pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick