Wójt Żelazkowa adoptował psa. W sieci fala komentarzy

11
Fot. facebook.com/Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - Urząd Miasta Kalisza
Sylwiusz Jakubowski, wójt Gminy Żelazków odwiedził w ostatnich dniach kaliskie schronisko dla bezdomnych zwierząt i wyszedł z czworonogiem na rękach. Z wójtem została podpisana umowa adopcyjna, a dom otrzymał jeden ze szczeniaków przebywających w schronisku. Na facebookowym fanpage'u pojawiła się fala komentarzy kwestionująca decyzję kierownictwa przytuliska.

Sylwiusz Jakubowski, wójt Gminy Żelazków znany jest już lokalnym służbom mundurowym. Wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o interwencji policji w sprawie włodarza gminy.

Na fanpage’u kaliskiego schroniska pojawił się wpis, który informuje, że Sylwiusz Jakubowski adoptował jego z podopiecznych przytuliska. To wywołało falę niepochlebnych komentarzu na profilu schroniska. „Kto temu Panu wydał psa??? Wizyta poadopcyjna będzie????” – pisze jedna z internautek. „Oj Władze Schroniska….. Jakimi kryteriami się kierujecie przy oddawaniu zwierząt? Osoba nieodpowiedzialna dostaje szczeniaka?????” – pisze kolejna. „No… niezła antyreklama dla schroniska” – brzmi inny z komentarzy. „Ja myślę że jest dobrym człowiekiem znam dużo ludzi co wójt bardzo dużo pomógł a to że pije a kto z nas jest doskonały” – czytamy.

Skontaktowaliśmy się z kierownikiem schroniska i zapytaliśmy o niepochlebne komentarze i całą sytuację. – Jak w każdym przypadku adopcji, będą odbywały się wizyty poadopcyjne. Jeśli otrzymamy sygnał, że czworonogowi dzieje się krzywda, że nie ma wody lub jedzenia to zostanie odebrany i wróci do schroniska. Jeśli będą z tym problemy to zostanie wezwana policja – informuje Jacek Kołata, kierownik kaliskiego przytuliska.

Udało nam się także dowiedzieć, że w ciągu dwóch lat pracy schroniska do adopcji przekazano kilkaset zwierzaków. Część z nich została odebrana, ponieważ wizyty poadopcyjne wykazały, że nie są spełniane odpowiednie warunki. W przypadku takich wizyt zawsze uczestniczy w niej pracownik biurowy, terenowy oraz chętny wolontariusz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. 15
    3

    Nie ublizajac nikomu znam faceta pijak itd. Ma pieska. Dba o niego jak się należy. On nie kupi sobie jedzenia Ale pieskowi tak. Twierdzi że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Na dobre i źle. I nigdy człowieka nie zostawi. Wierny do końca.

  2. Skoro inni adoptują wybilając sobie wizerunek to i on, tylko jego wizerunkowi żaden zwierzak nie pomoże ,słyszano i czytano i widziano wyskoki mobilno alkoholowe a tryb tego typu ta czerwona papa prawde potwierdza , bo napewno ni rumieńce ciekawe co będzie się działo ze zwierzakiem jak znowu da sobie w palnik .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick