Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski zdecydował. Czy przedszkola zostaną otwarte?

11
Fot. Fanpage Gminy Ostrów Wielkopolski
Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk podjął decyzję, co do otwarcia przedszkoli 6 maja. Ustosunkował się do wczorajszej konferencji prasowej premiera RP, w której poinformowano, że przedszkola oraz żłobki mogą zostać otwarte, ale ostateczną decyzję ma organ prowadzący placówki. Wójt Kuroszczyk zdecydował, że przedszkola na terenie gminy pozostaną zamknięte.

Podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych łagodzeniach obostrzeń w cieniu epidemii koronawirusa. Rząd zdecydował, że od 4 maja otwarte zostaną instytucje kultury (muzea, biblioteki), galerie handlowe oraz hotele i miejsca noclegowe. Powrócą także zabiegi rehabilitacyjne.

CZYTAJ: Kolejne odmrożenia zaraz po majówce! Rząd ogłosił nowe decyzje

Od 6 maja mogą także wystartować przedszkola oraz żłobki, ale ostateczną decyzję ma podjąć organ prowadzący, a więc miasto lub gmina. Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski podjął decyzję w sprawie przedszkoli na terenie gminy. „Przedszkola prowadzone przez samorząd Gminy Ostrów Wielkopolski pozostaną zamknięte. To decyzja władz gminy. Wczoraj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił o drugim etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Ten zakłada m.in.: umożliwienie działalności żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym – od 6 maja. Decyzje jednak o otwarciu placówek pozostawił organowi prowadzącemu po uwzględnieniu m.in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego” – poinformował wójt za pośrednictwem mediów społecznościowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. PANIE KUROSZCZYK CHYLE CZOŁA , TO MĄDRA I ODPOWIEDZIALNA DECYZJA , ZDROWIE NASZYCH DZIECI TYCH MAŁYCH POCIECH NAJWAZNIESZE .DZIĘKUJEMY ŻE PODJOŁ PAN TAKA A NIE INNA DECYZJE .

    • Zasiłek opiekuńczy obowiązuje do 24 mają jeśli nie ma możliwości wysłania dziecka do placówki. Decyzja o zamknięciu jest bardzo mądra i rozsądna.

  2. Żałosna decyzja wójta. Ludzie chcą pracować, rząd zezwala na pracę i przedszkola pod warunkiem zasad bezpieczeństwa a wójt nie bo przeciez liczy się tylko zielona koniczynka

  3. Bardzo dobra decyzja, dzieci będą bezpieczne w swoich domach z rodzicami a sołtys powinien zabiegać żeby rodzice mieli wypłacone 100% opieki z funduszu ubezpieczeń. Nikt nie jest w stanie upilnować 3latka żeby w trakcie zabawy nie wymienił się zabawką z rówieśnikami zatem otwarcie przedszkoli to chory pomysł. Wypowiedź sołtysa świadczy o tym że albo nie ma dzieci albo nie bierze udziału w ich wychowaniu i nie wie jak wygląda codzienny dzień 3-4latka.

  4. To dzieci mogą wrócić do przedszkola, a urzędy i parlament pracują online!!!
    Ludzie obudźcie się 10maja

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick