DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kolejne odmrożenia zaraz po majówce! Rząd ogłosił nowe decyzje

Rzeczywistość Polaków zmieni się już od 4 maja. – Otwieramy hotele i miejsca noclegowe. Nie chcieliśmy wprowadzać tego na weekend majowy, bo baliśmy się, że ludzie wtedy tłumnie by podróżowali. 4 maja będą mogły być otwarte także galerie handlowe. Klientów obowiązywać jednak będą znane już zasady – w sklepie będzie mógł przebywać jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Przestrzeń rekreacyjna oraz restauracyjna w galeriach zostaje zamknięta – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Od 4 maja luzowanie obostrzeń dotyczyć będzie także rehabilitacji. – Dostawaliśmy o to mnóstwo zapytań i próśb w tej sprawie. Wiemy, że to są zabieg bardzo ważne dla zdrowia i muszą być systematyczne – dodał Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE: Potrzebujesz porady lub wsparcia? Psychologowie czekają pod telefonem

Od 4 maja otwarte zostaną także instytucje kultury – muzea, biblioteki. Tu też będzie obowiązywać zakrywanie nosa i ust oraz zasada jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Padła także data otwarcia żłobków i przedszkoli. – Chcemy od 6 maja otworzyć żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja będzie jednak w rękach organów założycielskich. Oczywiście dla osób, które z jakichś przyczyn nie mogą oddać swoich pociech do żłobka lub przedszkola będziemy nadal wypłacać zasiłek opiekuńczy – informował Morawiecki.

Minister Łukasz Szumowski zapewnił, że sytuacja polskich pacjentów poprawi się. Wyraził nadzieję, że Polacy znów będą mieli dostęp do badań profilaktycznych oraz zabiegów.

Przed nami weekend majowy. Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Nie przemieszczajmy się po Polsce, nie spotykajmy się ze znajomymi. Możemy ten długi weekend spędzić w towarzystwie domowników.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • JR
    Justyna Ruda

    środa, 29 kwietnia, 2020

    A szkoly

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz