Wnioski do końca maja, bloki w 2022 roku

0
Fot. UM Ostrów
Tylko do 31 maja można składać wnioski o przydzielenie mieszkania w jednym z dwóch bloków, które z inicjatywy ostrowskiej spółki miejskiej powstaną na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mowa o mieszkaniach dla systematycznych.

Dwa nowe bloki przy ul. Klasztornej mają powstać w 2022 roku, znajdą się – według założeń – w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących i zamieszkałych budynków wielorodzinnych, które także powstały w ramach Ostrowskiego Programu Mieszkanie dla Systematycznych. Inwestycja została tak obliczona, żeby znalazły się w nich 32 mieszkania. Razem z istniejącymi będzie ich wówczas 165. Młode ostrowskie rodziny będą miały do wyboru mieszkania o powierzchni ok. 36 m2, 47 m2 lub 56 m2.

CZYTAJ TEŻ: Szkoły na terenie powiatu z nowym sprzętem. Przeciwko koronawirusowi

Władze Ostrowa Wielkopolskiego poinformowały, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła ostrowska firma Nat-Bud, która zaproponowała wykonanie inwestycji (dwa bloki wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a więc chodnikami oraz miejscami postojowymi) za 5 749 666,03 zł. – Młode ostrowskie rodziny czekają na nowe mieszkania, które dzięki programowi staną się w przyszłości ich własnością – wyjaśnia Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W budynkach, które mają dopiero powstać, zajdą pewne zmiany względem dotychczasowych mieszkań, które już zostały zamieszkane przez rodziny. Kolejne będą musiały we własnym zakresie zadbać o położenie płytek ściennych, posadzek oraz o montaż armatury sanitarnej. “Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu, który będzie im odpowiadał” – przekonują przedstawiciele miasta.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowskie czasy Komedy. Szukamy zdjęć i ciekawych historii

Wnioski o przyznanie mieszkania można składać tylko do 31 maja 2021 roku w sekretariacie spółki (przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim).

Co daje program dla systematycznych?

  • Pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich późniejszym nabyciu mają dotychczasowi najemcy (warunkiem jest zdanie dotychczas zajmowanego lokalu komunalnego).
  • Nie potrzeba wykazywać się bankową zdolnością kredytową.
  • Przed zasiedleniem z przyszłymi najemcami podpisywana jest przedwstępna umowa sprzedaży zawarta w formie aktu notarialnego, która jest gwarancją otrzymania lokalu i dotrzymania warunków sprzedaży.
  • Sprzedaż lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 5 latach od dnia zawarcia umowy.
  • Z chwilą spłaty wszystkich rat, następuje przeniesienie prawa własności lokalu aktem notarialnym i mieszkańcy stają się właścicielami mieszkań.
  • Mieszkańcy płacą niski czynsz ustalany na podstawie obowiązującej stawki czynszu uchwalonej przez Radę Miejską.
  • Czynsz plus miesięczna rata na poczet kupna lokalu są na poziomie czynszu płaconego za wynajem mieszkania od prywatnych właścicieli.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick