DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wnioski do końca maja, bloki w 2022 roku

Dwa nowe bloki przy ul. Klasztornej mają powstać w 2022 roku, znajdą się – według założeń – w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących i zamieszkałych budynków wielorodzinnych, które także powstały w ramach Ostrowskiego Programu Mieszkanie dla Systematycznych. Inwestycja została tak obliczona, żeby znalazły się w nich 32 mieszkania. Razem z istniejącymi będzie ich wówczas 165. Młode ostrowskie rodziny będą miały do wyboru mieszkania o powierzchni ok. 36 m2, 47 m2 lub 56 m2.

CZYTAJ TEŻ: Szkoły na terenie powiatu z nowym sprzętem. Przeciwko koronawirusowi

Władze Ostrowa Wielkopolskiego poinformowały, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła ostrowska firma Nat-Bud, która zaproponowała wykonanie inwestycji (dwa bloki wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a więc chodnikami oraz miejscami postojowymi) za 5 749 666,03 zł. – Młode ostrowskie rodziny czekają na nowe mieszkania, które dzięki programowi staną się w przyszłości ich własnością – wyjaśnia Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W budynkach, które mają dopiero powstać, zajdą pewne zmiany względem dotychczasowych mieszkań, które już zostały zamieszkane przez rodziny. Kolejne będą musiały we własnym zakresie zadbać o położenie płytek ściennych, posadzek oraz o montaż armatury sanitarnej. „Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu, który będzie im odpowiadał” – przekonują przedstawiciele miasta.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowskie czasy Komedy. Szukamy zdjęć i ciekawych historii

Wnioski o przyznanie mieszkania można składać tylko do 31 maja 2021 roku w sekretariacie spółki (przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim).

Co daje program dla systematycznych?

  • Pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich późniejszym nabyciu mają dotychczasowi najemcy (warunkiem jest zdanie dotychczas zajmowanego lokalu komunalnego).
  • Nie potrzeba wykazywać się bankową zdolnością kredytową.
  • Przed zasiedleniem z przyszłymi najemcami podpisywana jest przedwstępna umowa sprzedaży zawarta w formie aktu notarialnego, która jest gwarancją otrzymania lokalu i dotrzymania warunków sprzedaży.
  • Sprzedaż lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 5 latach od dnia zawarcia umowy.
  • Z chwilą spłaty wszystkich rat, następuje przeniesienie prawa własności lokalu aktem notarialnym i mieszkańcy stają się właścicielami mieszkań.
  • Mieszkańcy płacą niski czynsz ustalany na podstawie obowiązującej stawki czynszu uchwalonej przez Radę Miejską.
  • Czynsz plus miesięczna rata na poczet kupna lokalu są na poziomie czynszu płaconego za wynajem mieszkania od prywatnych właścicieli.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz