Szkoły na terenie powiatu z nowym sprzętem. Przeciwko koronawirusowi

6
Fot. Fanpage Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego
Terminale do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki na twarzy, wolnostojące stacje do dezynfekcji rąk, urządzenia do zamgławiania oraz środki do dezynfekcji - taki sprzęt powędrował do sześciu szkół technicznych na terenie powiatu ostrowskiego. Środki na ten cel zostały przeznaczone z unijnych funduszy.

29 maja do szkół wrócą uczniowie na wszystkich szczeblach edukacji. 19 kwietnia do swoich placówek wróciły przedszkolaki oraz podopieczni żłobków. Kolejni byli uczniowie klas I-III. Od 8 maja starsi uczniowie uczą się w trybie hybrydowym, ale w mury swoich szkół wrócą już pod koniec maja.

Szkoły muszą być przygotowane na powrót młodzieży stąd niezbędny sprzęt, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczniom, jak i nauczycielom. “Sześć terminali do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki, 36 mobilnych stacji wolnostojących do dezynfekcji rąk z 4 dozownikami każdy, urządzenia do zamgławiania oraz zapas środków dezynfekcyjnych do końca 2021 roku otrzymało 6 szkół średnich technicznych z terenu Powiatu Ostrowskiego” – informuje starosta Paweł Rajski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Zakupy kosztowały ponad 400 tysięcy złotych, a pieniądze na ten cel pozyskano ze środków unijnych z programu WRPO 2014+, zaoszczędzonych w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. W poniedziałek sprzęt oficjalnie powędrował w ręce dyrektorów placówek oświatowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 18
  1

  Tragedia, parodia i wyrazy współczucia dla tych uczniów 🙁 Chore to mało powiedziane! Czekam na tatuaże numerów szkolnych i punktację rodem z Chin!

 2. 12

  A kiedy automaty z pampersami na wypadek jelitowki? Bo w dobie takiego covidiotstwa już mnie nic nie zdziwi… Niech się wezmą za prawdziwą reformę oświaty bo to jest średniowiecze żeby dzieciak w 3 klasie nosił plecak 5 kilogramowy, to tak jakby ministrowi dali 20 kilogramowy plecak. Tylko że jemu wożą tłuste dupsko limuzyną a nasze dzieci na tych “reformach” cierpią. Niech się wezmą za prawdziwe reformy a nie sukcesy napędzane w “tematach zastępczych”.

 3. I po co to wszystko?
  A będą szkoły bez tych wszystkich niepotrzebnych , zbędnych sprzętów?
  Z dostępem do zwykłego mydła w toalecie?
  Jak długo jeszcze to świętowanie na punkcie covida będzie trwać?
  Przypominam państwu ,że to nie wirus Ebola !
  Nie dajmy się zwariować, nie róbmy psychoza strachu,młodzież i bez tego jest pełna lęku !
  Wirusy były i będą- zawsze i na zawsze!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick