DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Witajcie na nowym wlkp24.info

Po wielu miesiącach wytężonej pracy, dzielenia się pomysłami i wprowadzania setek poprawek wreszcie możemy się pochwalić nowym wyglądem portalu wlkp24.info. Dzień premiery nowego wyglądu strony nie stał się dziełem przypadku. Otóż 17 maja przypada Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego.

Na pewno zauważycie, że w niektórych miejscach zmiany są spore, w innych raptem kosmetyczne – poprawiające funkcjonowanie, nieco zmieniające wygląd, ale nadal przypominające to, do czego zdążyliście przyzwyczaić się przez lata.

Taki był zamysł, aby przeprowadzić ewolucję, a nie rewolucję jednocześnie wprowadzając nowe elementy, które pozwolą nam w jeszcze lepszy sposób prezentować treści przygotowywane każdego dnia.

Jesteście częścią wlkp24.info

Jedna z najważniejszych nowości to funkcjonalność pozwalająca na dzielenie się przez Was z innymi Czytelnikami tym, co Was otacza i w czym bierzecie udział. Dzięki możliwości wysyłania do nas informacji poprzez prosty formularz dostępny pod znakiem „plusa” w prawym górnym rogu menu (a w wersji mobilnej również w lewym dolnym narożniku ekranu) dołączacie do grona twórców wlkp24.info i pokazujecie światu „Wasze info”.

W ten sposób chcemy zachęcić Was do współtworzenia tego portalu, bo nieprzerwanie zależy nam na dołożeniu cegiełki do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Zwłaszcza we współczesnym świecie to niezwykle ważne i potrzebne.

Różne sposoby prezentowania treści

Na wlkp24.info codziennie sporo się dzieje. Często publikujemy nawet po kilkanaście artykułów i materiałów wideo każdego dnia. Dzięki zmianom, które wprowadziliśmy i które daje nowy wygląd strony, mamy znacznie więcej możliwości prezentowania Wam nowych i wartościowych treści w ciekawy sposób. Przekonacie się o tym, zaglądając na stronę główną. Tam czeka dużo zmian i nowości.

Nowe możliwości dla reklamodawców

Stworzyliśmy też rozwiązania, które pozwolą na lepszą ekspozycję treści reklamowych. Od teraz oprócz reklamy banerowej na stronie głównej i stronie artykułu są dostępne także funkcje ekspozycji treści sponsorowanych przed materiałami wideo zarówno w formie graficznej jak i spotu. Znacznie lepiej będziemy mogli eksponować tego rodzaju treści na stronie głównej.

Również w tym aspekcie idziemy z duchem czasu chcąc zaproponować nowe rozwiązania w tym zakresie.

Wszystko zostało tak przemyślane, aby zachować umiar w wymiarze wizualnym i znaleźć złoty środek pomiędzy treściami dziennikarskimi a reklamowymi. Zależy nam na tym, żeby portal był jak najbardziej czytelny, a nie „zasypany” treściami różnego rodzaju bez ładu i składu.

Zainteresowany reklamą na wlkp24.info? Kliknij tutaj!

Jasno/ciemno

Poszliśmy też z duchem czasu i przygotowaliśmy dwie wersie kolorystyczne wyglądu: jasną i ciemną. Teraz możecie dostosować portal do Waszych preferencji, a wybierając ciemniejszą wersję także zaoszczędzić nieco energii, co bywa przydatne zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Dyskusje

Dalej zachęcamy Was do komentowania naszych artykułów, dzielenia się opiniami, dyskutowania, zadawania pytań.

Pamiętajcie jednak, że nie zawsze dodane przez Was komentarze są od razu publikowane. Trafiają one do moderacji i pojawiają się dopiero po zatwierdzeniu ich przez moderatora. W ten sposób staramy się wyeliminować jak największą ilość mowy nienawiści oraz innych negatywnych zjawisk.

Zależy nam na tym, aby dyskusja toczyła się w przyjaznej atmosferze. Chcecie chwalić? A może krytykować? Nie ma problemu, ale róbcie to w taki sposób, żeby nikogo nie obrażać i nie naruszać niczyich praw.

Noworodki i nekrologi

Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych wróciliśmy do publikowania galerii noworodków urodzonych w ostrowskim szpitalu. Maluchy cieszą się ogromną popularnością.

Wiele osób regularnie zagląda też do zakładki „nekrologi”, aby sprawdzić, kto w ostatnich dniach odszedł i móc dzięki temu uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu.

Aby te informacje były dla Was jeszcze bardziej dostępne, wspólnie z MDA Interactive Agency, która stworzyła nowy wygląd wlkp24.info, przygotowaliśmy nowe moduły prezentujące te informacje. Znajdziecie je na stronie głównej. Dzięki temu łatwiej będzie Wam śledzić losy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Wygląd reaguje na wydarzenia

Strona główna portalu wlkp24.info nie jest i nie będzie statyczna, jak miało to miejsce do tej pory. Dzięki wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych mamy możliwość swobodnego przesuwania elementów i niemal nieograniczonego edytowania jej wyglądu. To stwarza nam (i Wam) zupełnie nowe możliwości. Będziemy korzystać z tych funkcji m.in. w czasie ważnych wydarzeń, które regularnie dzieją się w naszym regionie.

Pozwoli nam to na precyzyjniejsze prezentowanie bieżących wydarzeń, a Wam na łatwiejsze odnajdywanie tych najbardziej istotnych, które będą pogrupowane w taki sposób, aby wszystko było jak najbardziej dostępne i przejrzyste.

Jeśli nie wydaje Wam się to dostatecznie jasne, zapewniamy, że już wkrótce pokażemy Wam w praktyce, jak działają wszystkie nowości, które dla Was przygotowaliśmy.

Opinie i uwagi mile widziane

Rozgośćcie się na nowym wlkp24.info i dajcie znać, co sądzicie na temat tej zmiany. Prosimy Was o wyrozumiałość, jeśli napotkacie na błędy. To normalne przy wdrażaniu nowych rzeczy. Możecie nam je zgłosić, a my postaramy się jak najszybciej rozwiązać wszystkie problemy.

Uwagi i opinie możecie przekazywać na maila sebastian.matyszczak[at]tvproart.pl.

15 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • B
  Barbara

  środa, 17 maja, 2023

  Bardzo ładny nowy wygląd.

  Odpowiedz
  • SM
   Sebastian Matyszczak

   środa, 17 maja, 2023

   Dziękujemy. Bardzo nas to cieszy, że przypadł Pani do gustu 🙂

   Odpowiedz
 • S
  Stanisława

  środa, 17 maja, 2023

  Piękne zmiany

  Odpowiedz
 • ...

  środa, 17 maja, 2023

  Zbyt mała reklama na głównej, zajmuję tylko 50% strony.

  Odpowiedz
 • AZ
  arleta zeidler

  środa, 17 maja, 2023

  „noworodki i nekrologi” w jednym ciągu? serio?

  Odpowiedz
  • Z
   Zk.1149

   środa, 17 maja, 2023

   ???

   Odpowiedz
 • P
  Penelopa

  środa, 17 maja, 2023

  Nareszczie. Bardziej przejrzyście . Gratulacje.

  Odpowiedz
  • Z
   Zk.1149

   środa, 17 maja, 2023

   A gdzie zakładka nekrologi są tylko noworodki

   Odpowiedz
   • SM
    Sebastian Matyszczak

    środa, 17 maja, 2023

    Na bieżąco wprowadzamy poprawki. Zakładka „nekrologi” jest w górnym menu po prawej stronie. Moduł nekrologów wkrótce wróci na stronę główną.

    Odpowiedz
 • Z
  Zk.1149

  środa, 17 maja, 2023

  ???

  Odpowiedz
 • A
  Anna

  środa, 17 maja, 2023

  Nie wszystko co nowe, jest lepsze. I tak jest w tym przypadku.

  Odpowiedz
  • M
   Monia

   czwartek, 18 maja, 2023

   Mi też się nie podoba. Nie lubię jak jest układ zmieniany, bo zawsze odruchowo otwieram zakładki. Rozumiem zmianę kolorów itp, ale zmiana układu strony powoduje u mnie niechęć do dalszego jej odwiedzania. I czy przy każdym dodaniu komentarza trzeba teraz podawać swój mail?

   Odpowiedz
 • K
  Kamil

  czwartek, 18 maja, 2023

  Jak dla mnie, super 🙂

  Odpowiedz
  • SM
   Sebastian Matyszczak

   czwartek, 18 maja, 2023

   Uff… 🙂

   Odpowiedz
 • G
  Grzegorz

  czwartek, 18 maja, 2023

  Lekko i przyjemnie super !! 👍

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz