DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wilcza kolacja w obiektywie fotopułapki

Próbki badań w postaci kału zwierząt, które mają zawierać niezbędny do analizy materiał genetyczny trafiły w styczniu do profesora Henryka Okarmy – specjalisty w zakresie badania życia wilków. Wszystko wskazuje jednak na to, że zwierzęta, które ochoczo odwiedzają antonińskie lasy to faktycznie wilki.

Jak tłumaczy Waldemar Blaźniak, pracownik nadleśnictwa Antonin i miłośnik fauny oraz flory, prawdopodobieństwo, że wilki pojawiły się w naszym regionie jest bardzo duże. – Wilki wędrują, a antonińskie lasy gwarantują naprawdę dobre warunki tym zwierzętom. Jest tu spora lesistość i w ostatnich latach duża liczba zwierzyny. Możliwe, że wilki przywędrowały do nas z południa kraju – tak komentował pojawienie się czworonogów jeszcze pod koniec 2016 roku.

Kamera zamontowana na terenie leśnictwa Krupa od tygodni rejestruje zwierzynę leśną. To właśnie dzięki niej zaobserwowano obecność potencjalnych wilków, które coraz częściej przed obiektywem się odsłaniają. Poniżej najnowsze nagranie. Materiały można na bieżąco śledzić na Facebooku Nadleśnictwa Antonin.

 

Źródło nagrania: Facebook Nadleśnictwo Antonin / kamera leśnictwa Krupa

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz