Wiemy, kiedy zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę hali sportowej!

20
Poznaliśmy termin rozpoczęcia budowy hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Datę wbicia pierwszej łopaty zdradziła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Kibice, którzy z niecierpliwością wyczekiwali tego momentu, mogą odliczać już dni.

Na początku marca rozpoczęła się wycinka drzew na terenie, na którym wkrótce ma stanąć hala widowiskowo-sportowa w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu miesiącach wyczekiwań wreszcie poznaliśmy datę wbicia pierwszej łopaty, która poprzedzi wjazd ciężkiego sprzętu na plac budowy przy Centrum Przesiadkowym.

Umowa na budowę hali została podpisana 20 sierpnia 2018 roku. Autorem zwycięskiego projektu została Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek. Przetarg na budowę Areny Ostrów wygrał Zakład Budowlano-Remontowy Budrem. Jego wartość wynosi 31 365 000 zł.

CZYTAJ: Sześć projektów budowy hali. Żaden nie mieści się w budżecie

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek ogłosiła właśnie, że pierwsza łopata zostanie wbita na placu budowy we wtorek 2 kwietnia.

Wycinka drzew

Ruszyła wycinka drzew na terenie, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Opublikowany przez wlkp24.info Poniedziałek, 25 lutego 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Kibice jakiej dyscypliny? Stal (swoją drogą coś dawno lansu z meczu na fb pani prezydent nie było:D) i tak nie będzie tu grać, a na resztę sportów halowych prawie nikt nie chodzi. 😉

 2. Inwestycja potrzebna ale na boga nie w tym miejscu gdzie wy pomescicie auta kibicow np z wloclawka itd bo to liczne grupy , a miejsce na hale na wizualizacjach wyglada spoko a realnie mikroskopijny kawalek ziemi

  • Przecież minimalna ilość miejsc parkingowych musi być. A z Włocławka mogą przyjechać PKS’em.

 3. Trzeba być człowiekiem o kompletnym braku wyobraźni żeby w takim miejscu budować halę! Jaki idiota to wymyślił? Hala bez miejsc parkingowych? Genialne! Wyobraźnia naszych decydentów pozostała najwyraźniej na poziomie żłobka, bo zapewne już przedszkolaki mają większą wyobraźnię!

  • Pani alicjo proszę nie przesadzać z tym komentarzem.a na stali gdyby nie parking przy markecie to też nie ma gdzie zaparkować.a w Kaliszu również parking malutki i miejsca na osiedlowym parkingu trzeba szukać….

 4. do: Kubek57445 – dlatego że gdzieś indziej jest źle to u nas też musi być źle? mamy koniecznie powielać błędy innych?

 5. Wybór miejsca tragiczny – gorszego wyboru nikt by nie wymyslił ! Wciskanie hali na siłę kosztem Centrum Przesiadkowego – które się zmniejszyło – zeby było trochę miejsca na halę. Plnowanie fatalne – powinien być kompleks sportowy na otwartym dużym terenie w miejscu wyeksponowanym – z dużymi parkingami.

 6. Tak. Zgadza się. Tyle, że kiedyś tę halę tak wybudowano. Ale początkowo to była hala na 900 osób, samochodów było jak na lekarstwo, a parking dla hali był większy niż parking dla nowo budowanej hali na 3000 osób.! Hala K1 ma w końcu kilkadziesiąt lat. Potem dobudowano drugą trybunę, a tereny wokół dopiero zaczęły się zabudowywać. A i tak parkingowo jeszcze nie było tragedii. A teraz budujemy halę od podstaw. Mogliśmy wydając tak ciężką kasę zwyczajnie zaplanować wybudowanie hali z odpowiednimi parkingami poza centrum miasta. Dlatego nadal twierdzę, że nasi decydenci mają wyobraźnię dzieci ze żłobka, bo przedszkolaków bym obraziła! Czy ktoś zmusił Beatę Klimek do podjęcia tak idiotycznej decyzji?

  • Czyli co? Najlepiej wybudować halę na obrzeżach miasta, z wielkim placem parkingowym, który przez większą część swojego życia będzie niewykorzystywany z braku chętnych do parkowania. Dla przykładu, mamy stadion pod którym w trakcie zawodów żużlowych jest pełno samochodów a miejsc brakuje i kibice parkują gdzie się tylko da znaleźć miejsce, w takim razie należy wysiedlić mieszkańców okolicznych bloków i zamienić je w parking? Po co? Kibice sobie jakoś dają radę, nie ma żadnego carmageddonu. Tak samo dają radę w tym miejscu, które ma bardzo wiele zalet: bliskość centrum przesiadkowego oraz generalnie centrum to łatwość dostania się w pobliże autobusem MZK, co w połączeniu z możliwością darmowego przejazdu dla osób z biletem na imprezę, zmniejszy ilość aut miejscowych; bliskość dworca PKS oraz PKP to dodatkowe ułatwienie dla przyjezdnych, którzy nie będą musieli martwić się o dodatkowy transfer na stadion (jeśliby wybrali się autobusem lub pociągiem); zorganizowane grupy gości wynajmujące autokary także mogą korzystać z parkingu przy PKS (z którym można zresztą się porozumieć w sprawie placu który w większości jest pusty); można też porozumieć się z zarządcą obiektu handlowego, który również ma duży plac parkingowy, nie zawsze zapełniony. Dodatkowo z tego co pamiętam to hala ma mieć swoje miejsca parkingowe, a jakby się cofnąć w czasie do wyborów na włodarza miasta, to jeden czubek chciał budować parking pod ratuszem, już wtedy pisałem, że może lepiej byłoby zrobić taki parking wielopoziomowy przy hali (może nawet nie pod halą, ale pod albo nad poziomem zero parkingu naziemnego).

  • Panie Mateusz, kolejne zadanie wykonane? Pan to chyba nie śpisz tylko kombinujesz co by tu jeszcze i komu odpisać, żeby zasłużyć na pochwałę. Ta hala nigdy się nie obroni. Będzie stała pusta i będzie powodować wysokie koszty dla miasta. I kropka. PS: Ale ten Karol 3414 twarzowy. Nikt się nie domyśli, że to pan. Nawet prezes.

 7. Mi osobiście bardzo się podoba nowa lokalizacja na tak długo oczekiwaną naszą miejską halę sportową i dojdę tam na pieszo

 8. Oj nie przesadzajmy,ocenimy jak zbudują.Tyle lat czekaliśmy na hale na poziomie,że naprawdę się cieszę.A parking?Myślę że po to też hala prawię w centrum miasta żeby wielu kibiców mogło przyjść pieszo lub podjechać taksówką.:))Dla reszty na pewno miejsc parkingowych starczy.

 9. Wzorem innych miast posiadacze biletu na dane wydarzenie powinni mieć przejazd darmowy komunikacja miejska a wtedy problem miejsc parkingowych dla przyjezdnych kibixow sam się rozwiąże. Poza tym jest jeszcze duży plac po PKS-ie gdzie ma powstać kompleks handlowy też z parkingiem także bez przesady.

  • Jak po PKSie, z tego co widzę to ten plac jest cały czas użytkowany przez PKS więc najpierw trzeba by go odkupić. No chyba, że to PKS stałby się inwestorem i zamienił swój dworzec w pasaż handlowy z parkingiem.

 10. Na dworcu pks powstanie metro park a wlascicielem jest spolko metro investment odkupione od katharsis gdzie mialo powstac hopstop

 11. Tyle się Karol3414 naprodukowałeś, a same głupoty wypisujesz. Szkoda mi klikać w klawiaturę żeby obnażać naiwne idiotyczne yrgumenty oderwane całkowicie od realiów. No cóż… Miłość do Carycy jest ślepa!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick