Umowa podpisana. Arena Ostrów gotowa za dwa lata?

63
Dzisiaj w ostrowskim Ratuszu doszło do podpisania umowy na budowę hali-widowiskowo sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Stosowne dokumenty w uroczystych okolicznościach parafowała prezydent miasta z przedstawicielem wykonawcy, czyli firmą Budrem, która wygrała przetarg na budowę Areny Ostrów. Nowoczesna hala przy ul. Wojska Polskiego ma zostać oddana do użytku najpóźniej we wrześniu 2020 roku.

Zwycięzce przetargu, w którym wystartowało sześć firm ogłoszono miesiąc temu. Do podpisania umowy z wykonawcą pozostało sprawdzenie wszystkich dokumentów formalno-prawnych. Dziś wszystkie w ostrowskim ratuszu wszystko zostało przygotowane i można było parafować kontrakt z firmą Budrem.

Teraz przed wykonawcą i projektantem okres wytężonej pracy. Cel jest jeden – rozpocząć budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wojska Polskiego jeszcze w 2018 roku.

Za projekt Areny Ostrów odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Mariusza Szczuraszka, osoby podobnie jak wykonawca, ściśle związanej z Ostrowem Wielkopolskim. Finalnie, długoletnia współpraca obu firm pozwoliła stworzyć zwycięski projekt.

Zgłoszone do przetargu koncepcje oceniała specjalnie powołana komisja. Wszystko zgodnie z wcześniej określonymi kryteriami.

Podpisana dzisiaj w Ratuszu umowa zobowiązuje wykonawcę do oddania obiektu z końcem września 2020 roku.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

63 KOMENTARZE

 1. Jeśli budujemy halę, lodowiska itp. To musimy mieć bardzo bogate miasto. A gdzie dobrze płatne miejsca pracy żeby godnie można było w Ostrowie utrzymać rodzinę. Niestety ale Pani Prezydent zapomniała jakie są podstawowe zadania prezydenta. Dobrze, że idą wybory i skończy Pani w końcu swoje urzędowanie.

  • Jako mieszkaniec Ostrowa proponuję Ostrowianom, którzy w swoim miejscu zamieszkania nie mają utwardzonej drogi czy chodnika żeby przejść suchą stopą, zachęcam do pisania petycji do prezydenta miasta. Mamy bardzo bogate miasto stać nas na halę to na pewno stać nas na infrastrukturę codziennego użytku.

  • Czy wy się ludzie czasami czytacie przed wrzuceniem komentarza? Hala była i jest potrzebna, tak jak chodniki czy nowe autobusy. To jasne. ale skąd tyle jadu??? Po kolei!

 2. A kto zapłaci za halę? Prawda jest taka że większość Ostrowian nie będzie z tego obiektu korzystać, ale z naszych podatków zapłacimy wszyscy.

  • 31,5 miliona zł bez grosza dotacji, wszystko z naszych podatków plus odsetki, bo większość z tej kwoty to kredyt. Ostrowianie zapomnijcie o większych inwestycjach przez następnych 15 lat…

  • Większość radnych było „za”, więc o co te sapy do Pani Prezydent? Hala jest potrzebna. W Kaliszu jest już od bardzo dawna i to wstyd dla miasta, że do tej pory nie mamy takiego obiektu. Dobrze, że wreszcie powstanie.

  • Jedyna możliwość to odsunięcie pani prezydent Klimek od władzy. Miasto będzie budować nową halę, a jak się jedzie ul. Kusocińskiego to też jest rozbudowywana stara hala. Ciekawe czy miasto będzie realizować bieżące potrzeby budowy ulic i chodników.

 3. I ten szyderczy uśmiech….. Obiecanki cacanki i spełnianie „obietnic” kosztem całego miasta, budżet będzie się długo regenerował. Jak można takie inwestycje prowadzić bez dotacji? W kampanii wyborczej wciąż było słychać, że Ostrów jest w bardzo złej kondycji finansowej, po 2-3 miesiącach w synagodze pan w-ce prezydent B. ogłosił, że miasto jest w fantastycznej kondycji finansowej…. cud normalnie w 2 miesiące odbudowane finansowo miasto. Wierzę zatem, że tym razem do takiego cudu również dojdzie, nic więcej mi nie pozostaje

 4. Pani Klimek miała w swoim programie wyborczym punkt, likwidacja Holdikomu. I co co z tych obietnic zostało każdy widzi CRK nazwa się tylko zmieniła. Tak wygląda polityka w mieście. Niech każdy sobie sam oceni…

  • należało podjąć decyzję o budowie i wdrążyć procedury z rozsądnym biegiem, pozyskiwaniem środków itd, a nie bezmyślnie już teraz budujemy, pokażę Wam, że dam radę, to ja Beata jestem naj…. Hip hip hura, powstanie kolejny bubel jak z basenem żeby tylko zamknąć komuś buzię i przekupić kilku wyborców. Basen, może i ładny, ale na 5 lat bo już usterki wychodzą o aferach z nim związanych nie wspomnę. Tym się kończy leczenie swoich kompleksów.

  • Po co nam HALA i ilu Ostrowian będzie z niej korzystać? garstaka osób, a wszyscy zapłacimy za nietrafiony pomysł Pani prezydent.

 5. Jak zwykle pierwsi odzywają się polityczni „hejciarze”, którzy „zapomnieli”, że Prezydent Miasta nie podejmuje decyzji o inwestycjach, tylko radni wybrani między innymi również przez nich. A o ile mi wiadomo to w przypadku Areny żaden z radnych nie był przeciwny tej inwestycji. Ale jak jest polityczne zamówienie, żeby kogoś opluć to fakty nie są istotne….

  • Proszę się przejechać w rejony ul. Jasnej w Ostrowie. Osobiście wymagam od prezydent miasta aby zrobiła w pierwszej kolejności drogi. Hala jest obecnie zbędna. Są rzeczy pilne i pilniejsze. Ale widać Pani Klimek tego nie rozumie dlatego też nie powinna być prezydentem miasta.

  • Tyle, że radnym prezydent opowiadała bajki o dotacji, o sprzedaży gruntów, tajono przed radnymi braki w budżecie. Teraz pod koniec roku okazuje się, że w budżecie tegorocznym może zabraknąć kilku milionów, a tu szybciutko podpisywana umowa. Kasy brakuje, na oświatę, na śmieci ale hala ponad wszystko. Tylko pani skarbnik rwie sobie włosy z głowy.

 6. Po brudnym miescie będziemy deptali do pustej hali,ktora bedziemy splacali przez 50 lat.Potem nie bedzie za co jej remontowac.Na inne inwestycje nie bedzie pieniedzy.Brawo

  • Taka jest filozofia polityki Pani Prezydent Klimek. Ważne że kobieta charyzmatyczna zrobi sobie zdjęcie i się uśmiechnie jak będzie wbijana pierwsza łopata na placu budowy. A Ostrowianie będa hale spłacali latami.

 7. Czy to prawda, że Panią Klimek wspiera w Ostrowie SLD? Tak ostatnio powiedziała mi znajoma. Jeżeli to prawda to mojego głosu już nie dostanie.

 8. W Ostrowie nie tylko mieszkają sportowcy i kibice Pani Prezydent!!!!!! Mieszkają też zwykli ludzie, którzy płacą podatki i nie chcą chodzić po błocie do sklepu na zakupy albo jeździć po dziurach bo miasta nie można od lat o drogę się doprosić!!!! a na HALĘ miliony są śmieszne to wszystko jest. To jest BIZANCJUM do kwadratu.

 9. Cała rada miejska głosowała za tą wątpliwie usytuowaną halą sportową nie bacząc na kieszenie podatników więc nie ma co rozprawiać. Wszyscy powinni się znaleźć na śmietniku historii jako szkodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

 10. BRAWO PANI PREZYDENT! W końcu Ostrów będzie miał swoją halę. Niech Pani nie słucha hejterów. Poprzednik tylko obiecywał, a jak przyszło co do czego to nie zrobił NIC. Jeszcze raz brawo! I konsekwentnie do przodu. Ostrowianie docenią to wszystko na wyborach.

  • Masz rację docenimy to wszystko co pani Klimek zrobiła już przy najbliższych wyborach. Wszyscy razem podziękujemy jej za 4 lata stracone dla Ostrowa. Podziękujemy za tytuły „Kobiety charyzmatycznej”, „Teraz Polska” i inne na które wszyscy jako podatnicy musieliśmy się zrzucić jak to podkreślają ostrowscy Radni. podziękujemy pani Klimek za brak nowych miejsc pracy w Ostrowie, podziękujemy za to, że kłóciła się z Radą Miejską 4 lata, podziękujemy za nowo budowaną halę sportową pomimo, że jest hala przy ul. Kusocińskiego, podziękujemy za drogi i chodniki, które nie będą budowane bo wszyscy ostrowianie będą płacić za Halę. podziękujemy za wysokie nagrody dla urzędników w Urzędzie Miasta i za wiele innych rzeczy. Jak ktoś ma coś jeszcze za co można podziękować obecnie urzędującej Pani prezydent niech dodaje.

  • Jakie wysokie nagrody?? To chyba wybrańcy dostawali nagrody,bo większość urzędników to za dużo złotówek w postaci premii nie zobaczyli 🙂

  • Bredzisz. Bardzo dobrze, że dzięki tym konkursom ktos o tej mieścinie wogle uslyszał. Nie wiem czemu ludzie tak lubia taplac sie we własnym sosie. Zgłoszenie do konkursów jest płatne ale juz wygrana w nich nie. Dużo miast się do nich zgłasza i Ostrów z nimi wygrał. Jakie miejsca pracy? Kto by tam miał pracować? Przeciez w Ostrowie prawie nie ma bezrobocia. Kolejny durny argument z K1. jak się prezesom za kilka lat znudzi to znowu Ostrów bez hali będzie? Ja rozumiem trolowanie za pieniądze, ale to się trzeba do tego chociaz troche przygotować.

  • Wiemy że rozumiesz Arturze trolowanie za pieniądze, bo to robisz na codzień. Niestety robisz to za nasze. mam nadzieję, że tylko do października.

  • W konkursie na charyzmatyczną kobietę roku było prawie sto zgłoszeń. Tytułów przyznano ponad 80. To ci dopiero konkurs. A ile kosztował tytuł? 20 tysięcy?W każdym razie 12 płatnych artykułów wykupionych w śląskim szmatławcu przez spółki i miasto.

 11. za 31,5mln możnaby zrobić ponad 60 ulic w mieście. Brawo Pani Klimek.
  Czy będę mógł zabłoconym autem podjechać na halę ?

  • To pokazuje bizancjum Pani Prezydent. A zwykli Ostrowianie będą nadal przez kolejne lata chodzić w błocie i jeździć po dziurawych drogach. Cóż taki mamy klimat ha ha ha jak mawiał klasyk.

  • Ile?! :Chyba takich stumetrowych. 😀 Chłopie, puknij się zanim zaczniesz pisać brednie. 🙂

  • Komu jest potrzebna? są pilniejsze wydatki w mieście jak już wskazali moi przedmówcy np. drogi po których wszyscy jeździmy każdego dnia. Jak Pani Klimek chce Halę to niech pozyska na jej budowę zewnętrzne finansowanie. Niech pani Klimek bierze sobie przykład z poprzednika Prezydenta Urbanika, który wiedział że są rzeczy ważne i ważniejsze i została zbudowana rama komunikacyjna, która rozwiązuje korki w mieście. Wspierał budowę obwodnicy Ostrowa. to są potrzeby ułatwiające codzienne życie ludzi. Pani Klimek niech lepiej przestanie być prezydentem będzie lepiej dla naszego miasta.

 12. Tak źle i tak niedobrze. Wam się ludzie nigdy nie dogodzi. Nie było hali – potrzeba hali, ma być hala – źle. proponuje rozbieg i ostre walnięcie w głowę.

 13. Mam psa ktory jak idxie na spacer jest bardzo ulozony i spokojny wszystkie borki w okolicy szczekaja na jego widok bo sie boja to moje porownanie do przeciwnikow Pani Prezydent co przed wyborami strach ? Pani Prezydent spolojnie tak jak zaws ze „niech sobie poczekają” pozdrawiam

  • Zostawmy ocenę Ostrowianom, którzy widzą ten zastój w mieście. Po za budową lodowiska i roweru miejskiego pani prezydent nie ma czym się pochwalić. Zresztą każdy prezydent też by to zrobił tylko zawsze były pilniejsze inwestycje do realizacji. Pani Klimek poszła w fajerwerki nie ważne czy dana inwestycja aktualnie jest potrzebna czy nie i czy spina się finansowo czy nie ważne, że jest. Z takim zarządzaniem daleko miasto nie zajedzie.

 14. Widać, że kampania wyborcza ruszyła, skoro zaczęło się uderzanie w halę i Panią Prezydent. A wyobrażmy sobie, co by się działo, gdyby tej hali miało nie być? Wtedy na Panią Prezydent wylewaliby pomyje, że nie buduje hali i że jest to skandal.
  Wam, platformersom nic się nie podoba. Tylko hejt, hejt i hejt.

  • Tu nie chodzi o barwy polityczne kto z kim sympatyzuje. Chodzi o racjonalne podejście do zarządzania miastem. Panu droga czy chodnik może nie jest potrzebny, bo pan może ma. Natomiast niech jedzie pan w osiedla w naszym mieście gdzie nie ma dróg i chodników i niech pan powie tym ludziom, że nie będą mieli przez kolejne lata, ponieważ pani Klimek chce halę.

  • Nikt mądry nie uwierzy, że hala powstanie kosztem dróg i chodników :))))) Tak tu platfusy piszą jakby przez halę miało w ogóle nie być inwestycji drogowych. Czyli jak zwykle piszą bzdury i liczą, że ludzie sami nie myślą.

  • oczywiście że hala powstanie kosztem dróg i chodników. Zamiast budować, to będziemy spłacać obligacje, bo kasy na budowę nie ma.
   Jak zwykle Artur manipuluje w komentarzach.

 15. Mnie zastanawia jeden fakt, super ze bedzie hala ale dla kogo jesli koszykarze zaczna grac na k1 to watpie ze sie tam przeniosa wiec chyba Pani prezydent ze swoich prywatnych bedzie utrzymywac pusta hale i jak sla mnie hala ok ale miejsce porazka

  • Jak zawsze zegnała by wszystko na radnych, że jej kasy nie dali i ona nie może realizować obietnic. W duszy cieszyłaby się bo chyba jest na tyle rozsądną osobą, że sama wie jakie w rzeczywistości jest to obciążenie dla miasta. Ale cóż, będzie hala, w centrum metropolii ze skąpym parkingiem….. Słów brak

 16. co za ludzie w tym mieście mieszkają. tylko na własne podwórko patrzą. po błocie będą jeździć. pięc domów na krzyż i juz każdy chce mieć ulice za grube tysiące. trzeba czekac na swoją kolej. Co to za miasto bez swojej hali? To jakaś pipidówa? i bardzo dobrze, że hala się zacznie budować. dzieciaki trzeba sprzed komputerów wyciągać, a grać na takiej nowej hali to sama przyjemność. Brawo Pani Prezydent. Jesteśmy z Panią.

  • Panie Wacławie niech Pan się rozglądnie wokół siebie i zobaczy. Przy każdej szkole jest hala sportowa w tym mieście. Wobec czego jeżeli dzieci chcą wyjść z komputerów i uprawiać sport to mogą to robić bez przeszkód.

  • Jeśli nie rozumie Pan mozliwości grania na hali przy pełnych trybunach i tysiącach kibiców od razu wiadomo, że nigdy żadnego sportu Pan nie uprawiał.

  • To niech Pan się przejdzie do Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie tam jest Hala z trybunami, jak Pan potrzebuje kibiców do swojej gry.

  • Wacek, spuść powietrze. A w zamian spytaj panią Klimek ile ma na halę kasy. Nie ile ma napisane, ale ile ma. Się zdziwisz. A ile brakuje w budżecie do końca roku. Spytaj też o ile wzrosną opłaty za śmieci w przyszłym roku, za wodę, ogrzewanie. Spytaj też jak spadnie liczba ulic remontowanych i robionych od nowa, bo przecież z czegoś na te hale trzeba będzie wziąć. Tysiące kibiców póki co tylko męska koszykówka potrafiła zebrać, a ta będzie grać w swojej hali na K1. No to kto tam do tej nowej ściągnie tysiące- kometka? Koszykówka kobiet? Ekstraklasa w porywach zbiera ok. 250 kibiców. Pomyślcie ludzie zamiast tu głupoty wypisywać. A jeszcze przecież chcecie stadion za parowozownią, aquapark. Najwcześniej za 15 lat, jeśli miasto zadłuży się na tę halę. No ale Budrem będzie nakarmiony.

  • Wiesław a ty prorok jakis jesteś? Podwyzki za rok za wodę, ogrzewanie, smieci i spadnie liczba remontów. I nic nie będzie. A latem będzie cały czas padać, a święta będą bez śniegu :)))))) Polityka robi z mózgów sieczkę. Od razu widać z tych wpisów kto partyjny :)))

 17. Super że będzie hala. I to miejska hala. Popieram Panią Prezydent! Mozna zaprosic choćby kadrę siatkarzy czy siatkarek. Zespoły ekstraklasowe bardzo często rozgrywają mecze przedsezonowe w innych miastach. Super sprawa i tak trzymać!

 18. BRAWO!!! I konsekwentnie do przodu a ci niech szczekają!!! Jeszcze tylko dwa miesiące i wreszcie o tych nierobach zapomnimy!!!!

 19. Hala jest potrzebna i nie będzie budowana tylko pod sport. Teraz nawet porządnego koncertu nie ma gdzie zorganizować. Do OCK wchodzi „aż” 300 osób i wszyscy siedzą. To dobre miejsce do piosenki aktorskiej, przedstawień i innych spotkań. Nawet kabarety występują obecnie w większych obiektach. Czy festiwal Jimiway musi cisnąć się w takiej sali? Jest znany w całej Polsce i gdyby było więcej biletów na pewno miałby o wiele większą publikę. Oczywiście pozostaje kwestia dobrego zarządzania halą i jak najlepszego jej wykorzystania. Miasto wielkości Ostrowa, z halowymi dyscyplinami i wieloma innymi imprezami pozasportowymi powinno mieć taki obiekt już od kilku lat. A jeżeli chodzi o drogi to jest to niekończący się temat i praktycznie każde pieniądze można „rozdysponować”na drogi. Jak nie na nowe, to na remonty i tak bez końca. Nie samymi drogami miasto żyje, inne potrzeby też musi zaspokajać.

 20. Pan Kruszyński, później pan Świątek, następnie prezydent Torzyński i jeszcze na koniec Urbaniak. To jakieś 20 lat, podczas których obiecywana była hala. Ostrów znany jest na mapie Polski głównie z dokonań sportowych. PANI Klimek hali nigdy nie obiecywała, ale jako jedyna pokazała JAJA i ją postawi!

  • Jakby nie patrzec nie fajnie srac we wlasne gniazdo – uwazam ze samorzady nalezy wspierac. Jedyne co mam do zarzucenia samorzadom to ze w przypadkach kiedy lamane sa przepisy unijne, nie punktuja Warszawy ktora nie wiedziec czemu spowalnia rozwoj gospodarczy vide crypto i hazard.
   Kruszynski chcac wygrac reelekcje zrobil rynek ktory przyciagnal Kaliszakow na zabawe i zakupy, Swiatek zaciskal pasa po rynku i chodnikach Kruszynskiego, Torzynski to Piaski (ktore ponownie przyciagnely caly region), romanse i pomowienia ktore niszczyly mu zycie i choc ludzie by go wybrali ponwnie to dla spokoju zrezygnowal. Klimek to walka z powodu braku zaplecza politycznego. Hala to katedra z Filarow Ziemi Folleta. A teraz po cichu co Panowie prezesi zrobia na K1? https://youtu.be/41jCCyT5wuA?t=63

 21. p.Klimek zagospodarowała dużo dziennikarzy w urzędzie i tak leją tu wodę dla dynamojeźdzca damskiego. Tej pani to ostatni dzwonek żeby podziekować za ta partyzantkę .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick