Sześć projektów budowy hali. Żaden nie mieści się w budżecie

21
Czas na rozstrzygnięcia przetargu na projekt i budowę nowej hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj w urzędzie miasta miało miejsce otwarcie kopert z ofertami, które można było składać do godziny 14. W przetargu wzięło udział sześć firm zainteresowanych budową obiektu sportowego. Żadna w swym projekcie nie zmieściła się w kwocie 30 milionów, na który miasto miało zabezpieczone środki.

Półtora miliona złotych może być w tym przypadku języczkiem u wagi, zwłaszcza dla rady miejskiej, która już wcześniej zakładała, że kwota 30 milionów złotych może nie wystarczyć na budowę nowej hali.

Kolejny ruch należy w tym przypadku do prezydent Beaty Klimek, która może zwrócić się z prośbą do rady miejskiej o zabezpieczenie większej kwoty lub unieważnić przetarg. Zanim to jednak nastąpi, wszystkie złożone oferty muszą zostać dokładnie przeanalizowane.

Projekty, które wzięły udział w przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim:

MTM Budownictwo sp. z o. o. z Tarnowa – 39,666,600 zł
PPH Prebet sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski – 31,251,600 zł
KIK sp. z o. o. Ostrzeszów – koszt 35,251,600 zł
Zakład Budowlano Remontowy Budrem – 31,365,000 zł
PBO sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski – 47,321,029 zł
Firma Handlowo-Usługowa Dromex z Koźminka – 35,500,000 zł

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

    • Zgadzam się. Tylko dlaczego pani prezydent tak długo upierała się, że odkupienie rudery to jedyna, najlepsza, najsłuszniejsza opcja? Zniszczyła teren pod budowę nowej hali i teraz na siłę chce ja tam wepchnąć. W tej sytuacji każde rozwiązanie jest złe. Do tego prowadzą nieprzemyślane decyzje władzy.

  1. Najlepsza propozycja to unieważnienie uchwały Rady Miasta i zakup hali przy Kusocińskiego za kwotę 15 do 18 mln ! To logiczne i najtańsze! Jedyną osobą która tego nie rozumie to Pani Prezydent!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick