Wielkopolska znów na drugim miejscu. W regionie najwięcej w ostrowskim

6
Fot. Louis Reed / Unsplash
Ponad 12 tysięcy zakażeń potwierdzono w ciągu minionej doby w naszym kraju. Zmarły 472 osoby. W regionie sytuacja wciąż jest dynamiczna - pojawiło się 108 zakażeń w całej południowej Wielkopolsce. Powiat ostrowski (37), kaliski (13), krotoszyński (11), kępiński (10), pleszewski (8), jarociński (8), ostrzeszowski (7). W Kaliszu potwierdzono 14 nowych zakażeń. Niestety, zmarli kolejni mieszkańcy regionu. To 3 osoby z powiatu ostrowskiego, dwie z powiatu ostrzeszowskiego oraz z Kalisza i jedna osoba z powiatu pleszewskiego.
powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 8 0
kaliski 13 0
kępiński 10 0
krotoszyński 11 0
ostrowski 37 3
ostrzeszowski 7 2
pleszewski 8 1
Kalisz 14 2
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 14
  14

  Przesadzaja z tym covidem, jakby innych chorób nie było…tylko covid i nic więcej.Ludzie padaja jak muchy na inne ważne choroby, co roku umiera masę ludzi np.na grypę. Teraz tylko wszystko kreci sie wokół covid- a ludzie na inne choroby umieraja bo brak pomocy, szpitale -łóżka covidowe-dla normalnego pacjenta brak. A narodowy za kolosalne pieniadze stoi pusty. Zamykaja wszystko z powodu covidu-bezsęsowie i głupota. Ten wirus i tak będzie i będzie mutował – szczepionik-a kto da mi gwarancje,że za kilka lat po zaszczepieniu nie bedę miała powikłań. A te opostrzenia co polski rząd wprowadza to już bezsensowie kompletne.

  • 11
   15

   Pamela zgadzam się w stu procentach z Tobą. Tylko wirus. A to że gospodarka upada. Ludzie tracą pracę. Ciężko coś znaleźć. Wszystko podrozeje po Nowym roku. Kamienie mają jeść czy kraść. Wirus będzie jeszcze długo długo. A więcej osób umiera na inne choroby. Zostają bez pomocy bo tylko covid. Co to za szczepionka jak tak będzie trzeba w maseczce chodzić. Ja mam gdzieś szczepionke, wirusa. Szukam pracy od roku. Gdyby nie rodzice to nie wiem co by było. Nigdy nie było tak ciężko coś znaleźć jak od roku.

 2. 6
  2

  Rok szukasz pracy P. ale rok temu nie było jeszcze wirusa i bezrobocie zerowe,więc albo jesteś tak wybitnie wykształcona albo wygórowane ambicje.

 3. 3
  10

  W d… sobie wsadźcie te dane. Ludzie już nie chodzą na testy i nie zgłaszają zakażeń. Po co? Żeby uziemić cała rodzinę? Niestety, ale takie podejście już dominuje. Naród już ma wywalone na te testy i wyniki. Sam znam przynajmniej 5 osób, które w ogóle się nie ujawniły, a przeszły COVID.

  • @sasquad,
   znasz te kilka osób, to teraz do Twojej rozczochranej powinno dotrzeć, czy jeszcze nie pojmujesz! Te kilka osób przeszło albo przechodzi łagodnie chorobę, zadaj sobie pytanie: ile innych osób mogły zarazić i ile z tych osób mogło trafić pod respirator albo na cmentarz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick