Wielkopolska bez wojewody. Premier przyjął dymisję Zbigniewa Hoffmanna

0
Fot. poznan.uw.gov.pl
Dotychczasowy Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył na ręce premiera Mateusza Morawieckiego dymisję. Decyzja była podyktowana tym, że w październikowych wyborach uzyskał mandat posła. W poniedziałek 11 listopada jego rezygnacja została przyjęta przez premiera, a dzień później już nie wojewoda, a poseł złożył ślubowanie w sejmie.

Zbigniew Hoffmann pełnił funkcję Wojewody Wielkopolskiego od 9 grudnia 2015 do 11 listopada 2019 roku. Został powołany na to stanowisko przez premier Beatę Szydło na początku minionej kadencji. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Piotra Florka z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej w latach 2006-2007 był wojewodą kujawsko-pomorskim.

Dotychczasowy Wojewoda Wielkopolski ocenił, że ostatnia kadencja na tym stanowisku była bardzo intensywnym czasem ze względu na liczne zadania, które przyszło mu wykonywać. – W Wielkopolsce udało nam się sprawnie wprowadzić wiele rządowych programów, które mają historyczne i przełomowe znaczenie dla mieszkańców naszego województwa. Z drugiej strony do gmin i powiatów płynęły setki milionów złotych na poprawę infrastruktury drogowej – to prawdziwy skok cywilizacyjny, dzięki któremu poprawiły się standardy i bezpieczeństwo dróg publicznych – wyjaśnił Zbigniew Hoffmann, cytowany przez oficjalną stronę Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Podczas pełnionej przez niego kadencji praktycznie co roku w okresie letnim występowały klęski żywiołowe i susze, z którymi jego urząd musiał sobie poradzić m.in. poprzez pomoc poszkodowanym mieszkańcom. W 2017 roku szczególnie przez południową część naszego województwa przeszła potężna nawałnica, a w kolejnych susza zniszczyła dużą część upraw. – Wszystkie te działania wymagały bliskiej współpracy z wielkopolskimi samorządami – z wójtami, burmistrzami, prezydentami i starostami. Tę współpracę oceniam bardzo pozytywnie, przede wszystkim z zyskiem dla Wielkopolan – dodaje.

Poseł Zbigniew Hoffmann zdobył w październikowych wyborach 42 859 głosów, startując do parlamentu z okręgu konińskiego. Do czasu wyboru nowego wojewody, którego powoła premier, jego obowiązki przejmie wicewojewoda Aneta Niestrawska, która zastąpiła Marlenę Maląg po tym, jak ta objęła stanowisko prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

🇵🇱 Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg! Inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji.

Opublikowany przez Zbigniew Hoffmann – Poseł na Sejm RP Wtorek, 12 listopada 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick