Marlena Maląg oficjalnie szefową PFRON-u

4
Fot. facebook.com/MalagMarlena
Nasze wtorkowe doniesienia potwierdziły  się. Marlena Maląg, dotychczasowa wicewojewoda wielkopolski została powołana w środę na nowe stanowisko. Premier Mateusz Morawiecki podpisał dokumenty pozwalające jej na objęcie funkcji Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na dokumencie wręczonym jej osobiście w Warszawie przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietę Rafalską widnieje data 20 grudnia. To oznacza, że formalnie Marlena Maląg obejmie tę funkcję od czwartku.

Marlena Maląg jest wicewojewodą od trzech lat. W październikowych wyborach wystartowała z listy PiS-u do sejmiku wojewódzkiego. Uzyskała mandat zdobywając 46 763 głosy. To drugi najlepszy wynik w całym województwie zaraz po marszałku Marku Woźniaku (58 004 głosów). Z samorządem związana jest od lat. W przeszłości pełniła m.in. funkcje wicestarosty ostrowskiego oraz wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • 11
      10

      Elo wiesz chociaż co to słowo znaczy ? wątpię bo byś głupot nie pisał. Z drugiej strony żal du…ę ściska że awansowała osoba ,która ma duże poparcie w społeczeństwie. Przynależność do PIS-u przeszkadza wolał byś np PO KO lub inne badziewo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick