Niestrawska za Maląg na stanowisku wicewojewody

2
Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Aneta Niestrawska otrzymała oficjalnie powołanie od premiera Mateusza Morawieckiego na urząd wicewojewody wielkopolskiego. Zastąpiła tym samym Marlenę Maląg, która z końcem grudnia zasiadła na stanowisku prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Aneta Niestrawska w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odpowiadać będzie między innymi za politykę społeczną, oświatę oraz skarb państwa. Zastąpi Marlenę Maląg, która zajęła stanowisko prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

CZYTAJ: Marlena Maląg oficjalnie szefową PFRON-u

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Od ponad 20 lat pracowała w administracji samorządowej w gminie Kłodawa i Grzegorzew w powiecie kolskim. Rozpoczynała od funkcji referenta, następnie podinspektora i inspektora. W 2007 roku objęła funkcję Sekretarza Gminy Kłodawa. W ostatnich latach pracowała jako Sekretarz Gminy Grzegorzew.

Specjalizuje się w tematach związanych z księgowością budżetową, ochroną danych osobowych czy podatkami lokalnymi. – To dla mnie wielkie wyzwanie, szczególnie, że poprzeczka została wysoko zawieszona. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać zadaniom, które postawił przede mną wojewoda Zbigniew Hoffmann i dziękuję mu za powierzone zaufanie. Obiecuję dobrze służyć naszej Wielkopolsce – mówi nowa wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „…zasiadła na stanowisku…” – jak można „zasiąść” na stanowisku? Stanowisko się obejmuje (lub zajmuje) a zasiada się na fotelu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick