Wielki sukces karateków. Wracają z 12 medalami [ZDJĘCIA]

1
Fot. PKK Pleszew
12 medali w tym sześć złotych zdobyli zdobyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w VII rand Prix Tczew - Energa Karate Cup. To duży sukces wychowanków braci Sołtysiaków.

Ogromny sukces zawodników Pleszewskiego Klubu Karate cieszy tym bardziej, że VII Grand Prix w Tczewie nie tylko obfitował w świetne wyniki młodych karateków, którzy przywieźli do domu worek medali, ale także dlatego, żeby były to pierwsze w Polsce zawody rankingowe do kadry narodowej w 2019 roku.

W zawodach w Tczewie wzięło udział 634 zawodników z 62 klubów zlokalizowanych w siedmiu krajach w tym dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W ostatniej chwili z powodu kontuzji wycofał się Filip Vogt. Podczas turnieju kontuzji doznała natomiast Julia Grzelak. – Pleszewscy sportowcy wywalczyli 12 medali w tym sześć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. Po drugim dniu w klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajmuje czwarte miejsce  mówi Józef Sołtysiak, trener PKK Pleszew.

Na szczególną uwagę zasługują występy dwukrotnych złotych medalistów Kacpra Vogta oraz Michała Florczaka. Kacper wygrał dziewięć walk, a Michał Florczak osiem.

Przed młodymi karatekami kolejne ważne występy w turniejach, które będą miały wpływ na wyłonienie reprezentacji na październikowe mistrzostwa świata w Santiago de Chile. Najbliższe zawody odbędą się 6 i 7 kwietnia w Łodzi (Harasuto Cup), a kolejne, które będą miały wpływ na selekcję 18-19 maja (Central Poland Open w Pleszewie) oraz w połowie października (Polish Open Bielsko-Biała).

Wyniki PKK Pleszew

Złote medale
Michał Florczak (kumite kadetów) -57 kg
Michał Florczak (kumite juniorów) -61 kg
Magdalena Godlewska (kumite juniorek) open
Kacper Vogt (kumite juniorów -76 kg
Kacper Vogt (kumite juniorów) open
Dawid Sobkowiak (kumite juniorów) +76 kg

Srebrne medale
Maja Kolanowska (kumite dziewcząt 8-9 lat) -30 kg
Marta Michalewicz (kumite juniorek) -59 kg,
Jakub Sworek (kumite kadetów) -70 kg,
Dawid Sobkowiak (kumite juniorów) open

Brązowe medale
Bartłomiej Sołtysiak (kumite seniorów) +84 kg
Bartłomiej Sołtysiak (kumite seniorów) open

Piąte miejsce
Julia Grzelak (kumite juniorek) -48 kg

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick