Wielki powrót Mateusza Ponitki. Ostrowianin znów najlepszy na parkiecie!

0
Zenit Sankt Petersburg wygrał w obecnym sezonie cztery mecze - w trzech najlepszym zawodnikiem meczu był Mateusz Ponitka. To najlepsze świadectwo, jak ważnym zawodnikiem dla rosyjskiej drużyny jest ostrowianin. W czwartek "Niebiescy" wygrali w Stambule z Fenerbahce, a Ponitka rzucił 16 punktów i miał 8 asyst. To pierwszy mecz 26-latka po przerwie spowodowanej wstrząśnieniem mózgu, którego doznał w spotkaniu z Asvelem Villeurbanne.

Czwartkowy mecz w Stambule miał dwóch bohaterów. W przekroju całego spotkania był nim Mateusz Ponitka, który rzucał ważnie punkty oraz wypatrywał lepiej ustawionych kolegów z zespołu (16 punktów i 8 asyst w całym meczu). Trójkę na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach rzucił jednak Andrew Albicy – francuski rozgrywający rosyjskiej drużyny.

Fenerbahce Stambuł to drużyna prowadzona przez legendę europejskiej koszykówki Zeljko Obradovicia. Turecki zespół jeszcze niedawno był najlepszym zespołem w Europie, jednak w ostatnim czasie przechodzi kryzys. Nie zmienia to jednak faktu, że dla debiutującego w Eurolidze rosyjskiego zespołu wygrana w Stambule to wieli sukces.

Zenit Sankt Petersburg po 15. rundach spotkań zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Euroligi. Ponitka ze średnią blisko 11 punktów i 4 zbiórek jest jednym z liderów drużyny prowadzonej przez Hiszpana Joana Plazę.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick