DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wielka rewitalizacja Jarocina. Zobacz wizualizacje

W centrum miasta już niebawem ruszy realizacja ogromnego przedsięwzięcia pod nazwą: „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina – etap II”.

CZYTAJ: Ponad 5 ton karmy zebrano podczas X Turnieju OLPNA Zwierzakom!

W pierwszej kolejności będzie wymieniane to, co jest pod ulicami, a więc sieć kanalizacyjna i wodociągowa – mówi wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak. To jest ważne dla ważne dla mieszkańców centrum, gdzie zdarzały się podtopienia piwnic budynków. Oczywiście zostanie też wymieniona infrastruktura wodociągowa z wymianą przyłączy do kamienic – mówi Remigiusz Nawojewski, szef jarocińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Pierwsze prace przygotowawcze już ruszyły – między innymi przy ulicach św. Ducha i Wojska Polskiego. Na terenach objętych rewitalizacją zmieni się infrastruktura zewnętrzna. W centrum miasta będzie więcej drzew, krzewów i kwiatów. Na rynku mają znaleźć się miejsca do odpoczynku. Nieopodal Kamienicy Kultury powstanie oaza zieleni. Wokół ratusza zostaną utworzone zanikające schody, na których będzie znajdowała się zieleń oraz siedziska. Zmiany nie obejmą tylko rynku, ale też ulice przyległe (proponowane zmiany można zobaczyć na prezentowanych poniżej wizualizacjach).

CZYTAJ: Zerwane dachy, powalone drzewa, zalane ulice. Rośnie bilans niżu Julia [WIDEO]

Już teraz jednak mieszkańcy Jarocina muszą się uzbroić w cierpliwość. Jak zapowiadają wiceburmistrz Jarocina i szef PWiK-u, będą utrudnienia związane chociażby z dojazdem do własnych posesji.

Wizualizacje: UM Jarocin

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • MUK
  Mieszkaniec ul. Kujawskiej

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Jak już się zrewitalizuje całe jarocińskie centrum zapraszam na spacer po ulicach na „Ługach”. Gwarantowane duże atrakcje i wielkie przeżycia.

  Odpowiedz
 • MZOKP
  MIESZKANIEC Z OPŁACONĄ KARTĄ POSTOJU

  środa, 13 kwietnia, 2022

  PRZY OKAZJI ZNIKNIE 90% MIEJSC PARKINGOWYCH W CENTRUM…..

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz