Wielka modernizacja sieci kanalizacyjnej tuż, tuż. Umowa podpisana

5
Fot. materiały prasowe
Rusza modernizacja sieci kanalizacyjnej w Ostrowie Wielkopolskim. W piątek podpisano umowę na renowację ponad 10 km rurociągów na terenie miasta, które doprowadzają ścieki z Przepompowni Głównej do oczyszczalni. Wielomilionowa inwestycja będzie możliwa do zrealizowania dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Ponad 23 mln zł ma kosztować wielka renowacja sieci kanalizacyjnej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Długość odnawianego odcinka wyniesie ponad 10 km dwóch nitek rurociągu. – To największa modernizacja sieci kanalizacyjnej w historii Ostrowa Wielkopolskiego – podkreślił Marek Karolczak, prezes ostrowskiego WODKAN-u. – Tego rodzaju inwestycja nie należy do tych najbardziej widowiskowych i spektakularnych to jest niezwykle ważna dla zapewnienia mieszkańcom podstawowe bezpieczeństwo wodno-kanalizacyjne – dodała podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycja realizowana przez warszawską firmę AARSLEFF ma być jednym z elementów porządkowania gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji, która jest prowadzona od ubiegłego roku. Wartość projektu to 80 mln zł, z czego 40 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania. Jak podkreślają władze miasta, obejmuje on także modernizację
oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz innowacyjnego systemu
zagospodarowania osadów ściekowych. – To obecnie największa inwestycja realizowana w Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego i naszej miejskiej gospodarce komunalnej. To również największy projekt unijny w historii Grupy Kapitałowej CRK – wskazał Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Projekt renowacji rurociągu ma być prowadzony metodą bezwykopową poprzez wykonanie wewnętrznej powłoki rurociągów w postaci rękawa nasączonego żywicami poliestrowymi. Termin realizacji upływa w lutym 2021 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że śmierdząca tzw struga ostrowska będzie czysta. Kpiną z mieszkańców jest fakt, że przy milionowych kosztach na oczyszczalnię, tyle lat taki syf wpływa do Ołoboku.

  2. Jeżeli otwiera się wyremontowane drogi poprzez przecięcie wstęgi i inauguruje się pierwszy przejazd tą drogą, to w jaki sposób Beata Klimek powinna uczcić oddanie do użytku nowej kanalizacji sanitarnej?

    • Jak to co? Wiadomo! Inauguracyjne skorzystanie najważniejszej osoby w mieście z WC, monitoring i pokazanie na bilbordzie społeczeństwu dopłynięcia pierwszej kupy do oczyszczalni ścieków. A potem owacje na stojąco i uroczysty poczęstunek w oprawie muzycznej najlepiej Wasieli, który uświetnił strajk nauczycieli i ich prawo niedopuszczenia uczniów do matury.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick