Wiceburmistrz został sekretarzem

0
Fot. Google Maps
Poznaliśmy nazwisko sekretarza gminy Kraszewice. Został nim dotychczasowy wiceburmistrz Ostrzeszowa Paweł Uścinowicz, który - zdaniem komisji konkursowej - ma największe doświadczenie.

Zakończył się nabór na stanowisko sekretarza gminy Kraszewice (powiat ostrzeszowski). Dobiegł końca okres składania ofert. Komisja konkursowa przyjrzała się kandydatom i zdecydowała, że funkcję tę będzie pełnił Paweł Uścinowicz z Biskupic Zabarycznych.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

W uzasadnieniu czytamy: „O wyborze kandydata zdecydowało wykazanie się największym doświadczeniem zawodowym w pracy na zbliżonym stanowisku. Ponadto zostały spełnione wymagania formalne, zawarte w ogłoszeniu o konkursie na ww. stanowisko. Kandydat najlepiej wypełnił test wiedzy”.

Dotychczasowym sekretarzem był Konrad Kuświk, który w październikowych wyborach został wójtem gminy Kraszewice. Zdobył 52.61% (928 głosów), wygrywając w pierwszej turze.

Paweł Uścinowicz ostatnio pełnił funkcję zastępcy burmistrza Ostrzeszowa. Po zmianie władzy w tym magistracie (włodarzem został Patryk Jędrowiak), doszło do przetasowań na najwyższych stanowiskach, a jego zastępcą została Barbara Gmerek, dotychczasowa wiceprezydent Kalisza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick