DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

We wtorek język polski, w środę - matematyka. Jak maturzyści uczyli się do pojedynku z królową nauk?

Wczoraj absolwenci szkół ponadpodstawowych sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego. Dziś punktualnie o godzinie 9 zasiedli do ławek, by rozwiązać zadania z matematyki. – Jest dużo stresu przed jutrem, ponieważ matematyka dla mnie jest trudniejsza, niż język polski – mówiła jedna z maturzystek tuż po wyjściu ze szkoły po maturze z polskiego. – Wolę matematykę, niż polski, więc mam dobre nastawienie przed jutrem – dodała kolejna licealistka.

Tegoroczny egzamin dojrzałości już drugi rok z rzędu odbywa się w czasie pandemii koronawirusa. Maturzyści większość ostatniej klasy spędzili na nauczaniu zdalnym. W związku z tym materiał, jaki obowiązywał uczniów był okrojony. – Z wymagań egzaminacyjnych, które opracowane są na bazie podstawy programowej wyjęte zostało kilka treści z poszczególnych przedmiotów – informuje dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, Małgorzata Jędroch.

I tak przykładowo na maturze z matematyki nie było zadań z zakresu brył obrotowych i ostrosłupów. – Arkusz złożony jest z dwóch bloków. Są to zadania zamknięte, czyli testowe, jest ich w tym roku 28. Drugi blok to zadania otwarte, które wymagają bardziej rozbudowanej odpowiedzi. W tym roku jest ich 7 – mówi Marek Lewicki, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwsi licealiści zaczęli opuszczać mury szkoły, chwilę po godzinie 11.30. Zdaniem zapytanych przez nas absolwentów I LO w Ostrowie Wielkopolskim nauczanie zdalne nie miało znaczącego wpływu na ich przygotowania do egzaminu dojrzałości. – Jak ktoś naprawdę chciał nauczyć się do matury to dał rade. Nauczenie zdalne stworzyło nam też trochę nowych możliwości, mogliśmy np. tworzyć figury przestrzenne w innych programach – mówi jedna z maturzystek.

Wyniki zostaną ogłoszone na początku lipca. Wówczas do szkół wysłane zostaną świadectwa maturalne. Każdy abiturient musi osobiście odebrać dokument ze szkoły. Przed jego otrzymaniem będą mogli sprawdzić swoje rezultaty poprzez portal uruchomiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Autorka tekstu: Aleksandra Barczak

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz