Ważna arteria znowu przejezdna. Rondo zostało otwarte

1
Fot. UM Jarocin
Rondo u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Al. Niepodległości zostało otwarte. To spora ulga dla mieszkańców kierowców przejeżdżających przez Jarocin. Do tej pory musieli się kierować objazdami przez centrum miasta, a to wiązało się z korkami.

Wiele tygodni, a nawet miesięcy mieszkańcy Jarocina czekali na otwarcie ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Al. Niepodległości. Dotychczasowe skrzyżowanie zostało całkowicie przebudowane. Nowe właściwie nie przypomina starego. Zdjęto sygnalizacje świetlne, rozebrano charakterystyczne trójkątne wysepki pomiędzy jezdniami i przejściami dla pieszych, przedłużono ścieżki rowerowe, całkowicie przeprojektowano układ poruszania się w tym miejscu.

CZYTAJ TEŻ: Będzie nowy łącznik. Opozycja: „Koszt wydaje się szokujący i powalający”

Częściowe efekty prac kierowcy i piesi mogli zobaczyć na początku listopada. W związku z Wszystkimi Świętymi wydano zgodę, aby rondo było przejezdne przez kilka dni. Później ponownie zostało zamknięte z obietnicą, że do końca miesiąca zostanie oddane do użytku. Władze miasta dotrzymały słowa. Mieszkańcy mogli oficjalnie rozpocząć podróżowanie przez tę część miasta już bez utrudnień we wtorek, 23 listopada.

Budowa ronda w sąsiedztwie Spichlerza Polskiego Rocka to element większej inwestycji drogowej – II etapu obejmującego także ul. Kasztanową, Do Zdroju i Maratońską. Pierwsza część inwestycji została zrealizowana w 2020 roku. Całość ma kosztować niemal 25 mln zł. 16 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

CZYTAJ TEŻ: Strażacki mural łączący epoki powstał na ścianie OSP [ZDJĘCIA]

Remonty w Jarocinie jednak nadal trwają. Rozkopanych jest kilka ulic w Śródmieściu. Kolejne czeka podobny los w ramach prowadzonej od kilku lat rewitalizacji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick