Otworzyli rondo, ale… na kilka dni. Powód? Wszystkich Świętych

0
Budowane rondo przy Spichlerzu Polskiego Rocka (widok z lotu ptaka od ul. Wojska Polskiego) / fot. UM Jarocin
Choć w budowie, to zostało czasowo otwarte. Rondo u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Al. Niepodległości w Jarocinie jest przejezdne od soboty (30 października) do wtorku (2 listopada). Władze miasta zdecydowały się na taki krok ze względu na Wszystkich Świętych. Tą trasą wielu mieszkańców Jarocina co roku zmierza w stronę cmentarzy zlokalizowanych na drugim końcu Al. Niepodległości.

W Jarocinie trwa budowa ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Al. Niepodległości. To element większej inwestycji związanej z przebudową kilku arterii biegnących m.in. przez osiedle Bogusław.

Powstające przy Spichlerzu Polskiego Rocka rondo jest newralgicznym punktem, ponieważ Al. Niepodległości można dojechać do cmentarzy. To główna trasa uczęszczana przez mieszkańców co roku zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych. Władze miasta zdają sobie z tego sprawę i dlatego postanowiły udrożnić przejazd i otworzyć czasowo rondo, aby łatwiej można było dotrzeć na teren nekropolii.

Mowa o czasowym otwarciu, ponieważ przebudowa tego skrzyżowania jeszcze się nie zakończyła. Jak podkreślają urzędnicy, prace mają zostać sfinalizowane pod koniec listopada. Wtedy rondo zostanie ostatecznie otwarte i oddane do użytku.

„Rondo będzie przejezdne we wszystkich kierunkach bez ograniczeń. Z uwagi na to że jest to ciągle plac budowy, ruch na skrzyżowaniu będzie odbywał się na podstawie tymczasowej organizacji ruchu zatwierdzonej przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie” – informują urzędnicy.

Skrzyżowanie zostało otwarte w sobotę (30 października) i będzie przejezdne do wtorku (2 listopada).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick