Watykan wie, gdzie przebywa biskup Janiak. Dlaczego nie dowie się o tym nikt inny?

8
Biskup Edward Janiak "definitywnie opuścił diecezję kaliską". Taką informację podał rzecznik prasowy diecezji ks. Michał Włodarski. Przybycie biskupa na teren, który powinien omijać w związku z zakazem wydanym przez Stolicę Apostolską, miało mieć związek ze szczepieniem przeciwko koronawirusowi. Watykan wie, dokąd się udał, ale nikt inny się o tym nie dowie. Powód? Ochrona danych osobowych.

W minioną sobotę poinformowaliśmy o tym, że biskup Edward Janiak przyjechał na teren diecezji kaliskiej. Miał zatrzymać się w Domu Opieki Społecznej Caritas w Złoczewie (powiat sieradzki). Padły podejrzenia, że złamał nakaz Stolicy Apostolskiej, ponieważ miał omijać ten obszar szerokim łukiem. To jedna z kar nałożonych w wyniku zakończonego przez Watykan postępowania.

Ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej wyjaśnił w weekendowym komunikacie, że o przyjeździe biskupa Janiaka został powiadomiony zwierzchnik diecezji – biskup Damian Bryl, który następnie powiadomił o tym Stolicę Apostolską.

Jak ustalił wówczas Głos Wielkopolski, biskup Janiak miał przyjechać do Złotowa w związku z wyznaczoną datą szczepienia drugą dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jego pobyt na terenie diecezji kaliskiej właśnie się zakończył. Poinformował o tym rzecznik prasowy diecezji ks. Michał Włodarski: „Biskup Edward Janiak zapewnił Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i biskupa kaliskiego, że z dniem 27 bm. opuścił definitywnie teren diecezji kaliskiej. O jego miejscu pobytu została poinformowana Stolica Apostolska”.

Choć wielu chciałoby wiedzieć, gdzie zamieszkał emerytowany biskup kaliski, informacja o tym nie zostanie oficjalnie podana do publicznej wiadomości. Przedstawiciele diecezji argumentują to „przepisami prawa o ochronie danych osobowych.

Komunikat rzecznika prasowego diecezji kaliskiej

Informujemy, że biskup Edward Janiak zapewnił Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i biskupa kaliskiego, że z dniem 27 bm. opuścił definitywnie teren diecezji kaliskiej.

O jego miejscu pobytu została poinformowana Stolica Apostolska. W myśl przepisów prawa o ochronie danych osobowych nie zostanie ono podane do publicznej wiadomości.

ks. Michał Włodarski 
rzecznik prasowy diecezji kaliskiej

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Jego Rodo sam sobie wyrobił że jest nie zapomniane skandal skandalem poganiany , Watykan niech sobie zabierze Rodo skandaliste pijak i skandale pedofilskie i tyle po nim .nikt nie zatęskni.

    • No dopiero co gadali że szczepionki są z Abortowanych płodów a tu kolejny skandalik na ich chamskie gadanie ,Biskup się szczepi szczepionką do której był użyty materiał z aborcji i to jakoby specjalnie jeszcze dlatego przyjechał aby się zaszczepić ,macie ich ogłupianie i Obłuże.😈😵🙅😎

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick