Warsztaty kreatywne dla przyszłych pierwszoklasistów

0

W Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się warsztaty kreatywne dla przyszłych pierwszoklasistów. W tych dniach przedszkolacy po raz kolejny odwiedzili szkołę i z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w zaplanowanych zajęciach. Szkoła Podstawowa nr 9 serdecznie zaprasza przedszkolaków na kolejne zajęcia, które odbędą się już w najbliższy czwartek. 

Działania podzielono na trzy obszary. Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu pracy plastyczno – technicznej. Uczestnicy składali i lepili postać zajączka z przygotowanych elementów. Następnie wzięli udział w zajęciach muzyczno – ruchowych, podczas których uczyli się słów i melodii piosenki o zbliżającej się porze roku – wiośnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również  gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki – soczki i kolorowanki.

Warsztaty kreatywne w ostrowskiej „dziewiątce” cieszą się dużym zainteresowaniem. Spotkania odbywają się w każdy czwartek marca. Cykl zajęć dla przyszłych uczniów ma na celu pomoc w adaptacji dzieci w nowym środowisku, jakim jest szkoła. Z pewnością we wrześniu dzieci bez żadnych obaw i z uśmiechem na twarzach przekroczą próg szkoły, którą zdążą już bardzo dobrze poznać.

Szkoła Podstawowa nr 9 serdecznie zaprasza przedszkolaków na kolejne zajęcia, które odbędą się już w najbliższy czwartek. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick