Warsztaty astronomiczne i żywa lekcja przyrody w Szkole Podstawowej nr 6

0
Fot. Anna Ławicka
1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w piątek w wielu szkołach na terenie powiatu ostrowskiego i nie tylko, oprócz zajęć lekcyjnych odbywały się warsztaty, imprezy sportowe i inne atrakcje dla uczniów. Zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie uczniowie poznawali tajniki kosmosu i przeprowadzali doświadczenia.

Dzień Dziecka to świetna okazja do tego, aby uczniowie mogli zaprezentować kolegom oraz koleżankom swoje umiejętności jako młodzi naukowcy. – W ten sposób uczniowie zachęcają innych do robienia różnych doświadczeń w domu. To także sprawdzenie siebie przed szerszą publicznością. Jest to także lekcja przyrody na żywo – powiedziała Marta Matuszewska, nauczycielka biologii.

Doświadczenia, które przeprowadzały dzieci, wzbudzały ogromne zainteresowanie. Uczniowie tworzyli magiczne koła i sprawdzali, co jest lżejsze – oliwa czy woda. – Okazuje się, że to właśnie oliwa jest lżejsza od wody i staram się to udowodnić moim kolegom – wyjaśnił Janek, uczeń jednej z klas.

W tajniki kosmosu wprowadził uczniów Piotr Duczmal z Centrum Wiedzy i Technologii, jakie mieści się w Parzynowie w powiecie ostrzeszowskim. W tym celu na boisku szkoły ustawione zostały teleskopy do obserwacji astronomicznych. – Chcemy zainspirować dzieci do obserwacji, przywieźliśmy jeden teleskop, który służy do obserwacji słońca – mówi Piotr Duczmal.

Ten dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim z pewnością zapamiętają na długo.

Więcej na temat obchodów Dnia Dziecka w dzisiejszych Wydarzeniach Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick