Wandale zaatakowali w kawiarni filmowej w Jarocinie [WIDEO]

1
źródło: screen z nagrania monitoringu
Kilka osób wdarło się na taras jednej z jarocińskich restauracji. Z piątku na sobotę kilku mężczyzn weszło na taras Kawiarni Filmowej, zniszczone zostały doniczki z kwiatami i fragment konstrukcji. Następnej nocy miał miejsce podobny akt. W niedzielę rano pojawiła się tam policja.

Kawiarnia Filmowa przy ulicy Gołębiej w Jarocinie to popularne miejsce wśród mieszkańców miasta i nie tylko. Można tu nie tylko wypić kawę i coś zjeść, ale także poczuć prawdziwą atmosferę kina. Dumą kawiarni jest taras, niestety zdarzają się osoby, które nie umieją uszanować cudzej własności i nie szanują pracy innych. W miniony weekend z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę miały miejsce dwa akty wandalizmu. Pierwszej nocy nieproszeni goście wyrządzili pewne szkody. – Kwiaty, które były w doniczkach, są poprzewracane, kawałek konstrukcji też został uszkodzony. Chyba dwie deski tarasu zostały zniszczone – mówi Małgorzata Niestrawska-Kazimierczak z Kawiarni Filmowej w Jarocinie.

Z soboty na niedzielę znów ktoś wdarł się na taras. – Panowie przepychali na nim, ale tamtej nocy nic nie zostało zniszczone – dodaje. Spawa została telefonicznie zgłoszona zarówno w sobotę rano jak i w niedzielę. Funkcjonariusze jarocińskiej policji pojawili się na miejscu. – Ani wydział kryminalny, ani wydział wykroczeń u nas nie prowadzi żadnego postępowania w tym kierunku, z uwagi na to, że właściciel do tej pory nie zgłosił się do nas i nie złożył stosownego zawiadomienia łącznie z wnioskiem o ściganie. Mieliśmy tam tylko interwencję. Policjanci pojechali na miejsce i pouczyli właścicieli o ich prawach oraz tym, jak dalej postępować – mówi mł. asp. Karina Migalska-Cepa.

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, przedstawiciele kawiarni planują w najbliższym czasie dostarczyć policji nagranie z monitoringu.

W ostatnim czasie nie brakowało aktów wandalizmu także w innych miastach naszego regionu. W Odolanowie ktoś zniszczył kosze na śmieci i zdewastował część ławek w parku, a wcześniej w Ostrowie Wielkopolskim wielokrotnie zostały uszkadzane rowery miejskie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Cale szczęście ze twarze maja zamazane bo jeszcze by ich sąsiad rozpozna i jak by sie wtedy czul taki gnojek, było by mu przykro i smutno.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick