W wypadku pod Oleśnicą zginął ostrowski mecenas

3
W mediach społecznościowych znajomi i byli współpracownicy żegnają mecenasa Marcina Małeckiego. To on zginął w niedzielę w wypadku drogowym, do którego doszło w okolicach Ostrowiny (powiat oleśnicki).

Wracamy do tematu wypadku, do którego doszło w niedzielę w powiecie oleśnickim. Na DK25 niedaleko Ostrowiny zderzyły się motocykl z samochodem osobowym. W wyniku tego kierujący jednośladem poniósł śmierć. Wezwano m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale mimo pomocy ratowników medycznych oraz strażaków, nie zdołano przywrócić mężczyźnie czynności życiowych.

WIĘCEJ NA TEMAT WYPADKU: Nie żyje mężczyzna. Tragiczny wypadek na DK25 z udziałem mieszkańców powiatu ostrowskiego

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego wspominają i żegnają zmarłego. Był nim mecenas Marcin Małecki, którzy współpracował m.in. z lokalnymi instytucjami. „Dał się poznać jako dobry człowiek, osoba o wysokim poziomie kultury, ale przede wszystkim profesjonalista. Rodzinie i bliskim, których dotknęła ta śmierć, składam serdeczne wyrazy współczucia. Cześć jego pamięci!” – napisała na fanpage’u prezydent Beata Klimek. Zmarły był fanem koszykówki. Sam również aktywnie uczestniczył m.in. w różnego rodzaju turniejach w tym także tych charytatywnych. Wypowiadał się na ten temat dla Telewizji Proart.

Służby nadal wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zaangażowała się w to policja, która pracuje w tym przypadku pod nadzorem prokuratora. – Prowadzone są czynności sprawdzające związane z okolicznościami dotyczącymi samego zdarzenia jak i osobą zatrzymaną. Chodzi o badania w zakresie stanu trzeźwości jak i ewentualną uprzednią karalność – wyjaśnia Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Przesłuchanie zatrzymanego w Prokuraturze zaplanowane zostało na wtorek. – Wszystkie czynności procesowe przeprowadzane przez prokuraturę nastąpią po przesłuchaniu zatrzymanego w charakterze podejrzanego – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick