W Ostrowie Wielkopolskim również powstaną Otwarte Strefy Aktywności

0
Ostrów Wielkopolski otrzyma 75 000 złotych dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę trzech Otwartych Stref Aktywności. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 220 272,48 złotych. Realizację zadania zaplanowano na październik tego roku. Podobne miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku powstaną w gminach Nowe Skalmierzyce i Ostrzeszów. Już teraz pochwalić się nimi może gmina Ostrów Wielkopolski.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: siłownie zewnętrzne, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Miejsca te mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. – Chcemy, by podniosły też estetykę przestrzeni publicznej miasta. Ogólnodostępne strefy powstaną przy ul. Dwernickiego, Chełmońskiego i Truskawkowej – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Do inwestycji miasto będzie musiało dołożyć prawie 150 000 złotych.

Niebawem również w gminie Nowe Skalmierzyce będzie można korzystać z takich miejsc. Tamtejszy urząd otrzymał 50-procentowe dofinansowanie na budowę trzech Otwartych Stref Aktywności. Jedna z nich mieścić się będzie na stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach, kolejne w Kurowie i Boczkowie.

CZYTAJ: Gmina Nowe Skalmierzyce. Powstaną Otwarte Strefy Aktywności

Ponad 120 000 złotych na budowę czterech Otwartych Stref Aktywności otrzymała również gmina Ostrzeszów. Miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku powstaną przy Szkole Podstawowej w Rogaszycach, przy salach OSP w Szklarce Myślniewskiej i Szklarce Przygodzickiej oraz na ostrzeszowskim kąpielisku.

Otwartymi Strefami Aktywności już teraz pochwalić się mogą Zacharzew i Gorzyce Wielkie w gminie Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick