Gmina Nowe Skalmierzyce. Powstaną Otwarte Strefy Aktywności

1
Nowe Skalmierzyce otrzymały dofinansowanie na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w ramach programu "Otwarte Strefy Aktywności". Oznacza to, że już niebawem w trzech miejscowościach tej gminy powstaną tzw. miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: siłownie zewnętrzne, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Miejsca te mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Nowe Skalmierzyce otrzymały 50-procentowe dofinansowanie na budowę trzech Otwartych Stref Aktywności. Powstaną one przy świetlicach wiejskich w Kurowie, Boczkowie i na stadionie w Nowych Skalmierzycach. – Wartość projektów w Kurowie i w Boczkowie wynosi po 100 000 złotych. Na terenach wiejskich znajduje się więcej miejsca do zagospodarowania, dlatego projekty tam będą realizowane w wariancie rozszerzonym. Oprócz siłowni zewnętrznej i strefy relaksu powstaną tam również place zabaw o charakterze sprawnościowym – mówi Agnieszka Sipka, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Na stadionie w Nowych Skalmierzycach będzie się mieścić strefa podstawowa – siłownia i strefa relaksu o wartości 50 000 złotych.

Więcej już wkrótce w „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick