W Ostrowie Wielkopolskim policzyli bezdomnych

2
Fot. umostrow.pl
Co dwa lata Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizuje ogólnopolską akcję na rzecz bezpieczeństwa osób bezdomnych. W tym roku działania polegały na sprawdzeniu miejsc, w których takie osoby mogą przebywać i policzeniu ile ich jest, odbyły się w nocy z 13 na 14 lutego.

W Ostrowie Wielkopolskim w akcji liczenia osób bezdomnych udział wzięli policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy socjalni oraz przedstawiciele straży ochrony kolei. Koordynatorem działań był Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. – Każda z grup otrzymała wcześniej przygotowaną mapę i została skierowana w określony rejon. W porównaniu z poprzednimi latami tych osób bezdomnych było mniej, bo cztery. Niestety, nie chciały one skorzystać z możliwości przewiezienia do noclegowni. Osoby bezdomne otrzymały od nas pakiety żywnościowe – informuje Karolina Cicharska ze Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kontrolą objęto dziewięć osiedli na terenie miasta. – Bezdomnych odnaleziono m.in. na ul. Spichrzowej i Poligonowej – mówi sierż. sztab. Magdalena Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Przeprowadzona akcja wykazała, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego przebywa 51 bezdomnych. Większość z nich korzysta jednak z pomocy ośrodków.

Informacje zebrane w wyniku przeprowadzonego badania pozwolą na określenie skali bezdomności w Polsce. W poszczególnych gminach będą wykorzystane do kreowania lokalnej polityki społecznej w zakresie problematyki bezdomności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „W porównaniu z poprzednimi latami tych osób bezdomnych było mniej, bo cztery” a potem „Przeprowadzona akcja wykazała, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego przebywa 51 bezdomnych”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick