DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Krotoszynie stanie obelisk upamiętniający katastrofę smoleńską

Pomysłodawcą upamiętnienia poległych przedstawicieli państwa, którzy lecieli do Katynia na obchody rocznicowe, jest Grzegorz Król z klubu radnych PiS. – Jeśli chodzi o stronę finansową, byłem zaskoczony, że mieszkańcy tak się deklarowali. Byłem zaskoczony ich ofiarnością – dodaje.

CZYTAJ: Uczniowie przerwali praktyki we Włoszech. Uciekają przed koronawirusem

Inicjatorzy powstania miejsca pamięci otrzymali już zgodę konserwatora zabytków. Była ona niezbędna, aby obelisk mógł się znaleźć przy Bazylice Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Na tablicy będzie oczywiście imię i nazwisko naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz 95 osób, które również tego dnia zginęły pod Smoleńskiem – wyjaśnia Grzegorz Król, radny powiatu krotoszyńskiego. – Doskonale rozumiem, że wśród zmarłych są osoby z różnych opcji politycznych, o różnych poglądach, różnych religiach i wyznaniach, więc zdziwiłbym się bardzo gdyby kogoś miał ten pomnik dzieli – kontynuuje.

CZYTAJ: „Bo poproszę Straż Miejską, żeby wyprowadziła Pana z sali!” – apel, który wywołał kłótnię

Odsłonięcie zostało zaplanowane na 5 kwietnia. Tego dnia odbędzie się także uroczysta msza św., która odbędzie się o godz. 12.00 w krotoszyńskiej bazylice. – Po jej zakończeniu obelisk zostanie poświęcony i odsłonięty. Oczywiście zapraszam mieszkańców miasta i powiatu krotoszyńskiego o liczny udział – apeluje Andrzej Skrzypczak, radny powiatu krotoszyńskiego.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • O
  Oburzony

  środa, 26 lutego, 2020

  Teraz się zacznie stawianie pomników, obelisków itp. Wyłączają oświetlenie, likwidują kosze itd. bo szukają oszczędności. To już nie starcza jeden wspólny w stolicy tylko teraz będzie każde miasto stawialo

  Odpowiedz
 • T
  traxhgft

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Widocznie w tej wiosce też mają za dużo kasy budżecie

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 27 lutego, 2020

  boze ,…ręce opadają..ludzie boscy….!!!

  Odpowiedz
 • H
  Hut

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Widać że władza sprzyja pis sprzedawczyk krotoszyna

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz