Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Pomysłodawcą upamiętnienia poległych przedstawicieli państwa, którzy lecieli do Katynia na obchody rocznicowe, jest Grzegorz Król z klubu radnych PiS. – Jeśli chodzi o stronę finansową, byłem zaskoczony, że mieszkańcy tak się deklarowali. Byłem zaskoczony ich ofiarnością – dodaje.
CZYTAJ: Uczniowie przerwali praktyki we Włoszech. Uciekają przed koronawirusem
Inicjatorzy powstania miejsca pamięci otrzymali już zgodę konserwatora zabytków. Była ona niezbędna, aby obelisk mógł się znaleźć przy Bazylice Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. – Na tablicy będzie oczywiście imię i nazwisko naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz 95 osób, które również tego dnia zginęły pod Smoleńskiem – wyjaśnia Grzegorz Król, radny powiatu krotoszyńskiego. – Doskonale rozumiem, że wśród zmarłych są osoby z różnych opcji politycznych, o różnych poglądach, różnych religiach i wyznaniach, więc zdziwiłbym się bardzo gdyby kogoś miał ten pomnik dzieli – kontynuuje.
CZYTAJ: „Bo poproszę Straż Miejską, żeby wyprowadziła Pana z sali!” – apel, który wywołał kłótnię
Odsłonięcie zostało zaplanowane na 5 kwietnia. Tego dnia odbędzie się także uroczysta msza św., która odbędzie się o godz. 12.00 w krotoszyńskiej bazylice. – Po jej zakończeniu obelisk zostanie poświęcony i odsłonięty. Oczywiście zapraszam mieszkańców miasta i powiatu krotoszyńskiego o liczny udział – apeluje Andrzej Skrzypczak, radny powiatu krotoszyńskiego.
środa, 26 lutego, 2020
Teraz się zacznie stawianie pomników, obelisków itp. Wyłączają oświetlenie, likwidują kosze itd. bo szukają oszczędności. To już nie starcza jeden wspólny w stolicy tylko teraz będzie każde miasto stawialo
czwartek, 27 lutego, 2020
Widocznie w tej wiosce też mają za dużo kasy budżecie
czwartek, 27 lutego, 2020
boze ,…ręce opadają..ludzie boscy….!!!
czwartek, 27 lutego, 2020
Widać że władza sprzyja pis sprzedawczyk krotoszyna