DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Jankowie Przygodzkim spłonęła obora. Rolnik otrzyma pomoc

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 27 sierpnia. Piorun, który uderzył w oborę spowodował pożar, w którym zginęło 15 sztuk bydła.

CZYTAJ: Od uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła. Straż walczy ze skutkami burzy [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA]

Część bydła udało się wyprowadzić dzięki szybkiej reakcji służb i sąsiadom, którzy rzucili się na pomoc. Dogaszanie budynku trwało do późnych godzin nocnych i dnia następnego. Krzysztof Rasia, wójt Gminy Przygodzice zagwarantował poszkodowanemu rolnikowi zapomogę w postaci zasiłku z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W Jankowie Przygodzkim zostanie także zorganizowana zbiórka pieniędzy dla rolnika.

Podczas sesji rady gminy została poruszona także kwestia zakupu nowych wozów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach i Jankowie Przygodzkim. – Nieprzewidywalność aury na skutek zamian klimatycznych, a także rosnąca w ostatnim czasie ilość zdarzeń i wyjazdów do akcji jednostek OSP Przygodzice i Janków Przygodzki, skłaniają samorząd do rozważenia zakupu samochodów pożarniczych dla obydwu straży, wyposażonych w zbiorniki na wodę o zwiększonej pojemności, przez co poprawiłyby one swe zdolności bojowe do czasu przyjazdu Państwowej Straży Pożarnej – mówił wójt.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz