W Jankowie Przygodzkim spłonęła obora. Rolnik otrzyma pomoc

0
W pożarze zginęło 15 sztuk bydła, a budynek nadaje się do rozbiórki - to skutki gwałtownej burzy, która przeszła nad powiatem ostrowskim w zeszłym tygodniu. W Jankowie Przygodzkim piorun uderzył w jedną z obór. Teraz jej właściciel otrzyma zapomogę od gminy, którą zagwarantował Krzysztof Rasiak, wójt Gminy Przygodzice.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 27 sierpnia. Piorun, który uderzył w oborę spowodował pożar, w którym zginęło 15 sztuk bydła.

CZYTAJ: Od uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła. Straż walczy ze skutkami burzy [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA]

Część bydła udało się wyprowadzić dzięki szybkiej reakcji służb i sąsiadom, którzy rzucili się na pomoc. Dogaszanie budynku trwało do późnych godzin nocnych i dnia następnego. Krzysztof Rasia, wójt Gminy Przygodzice zagwarantował poszkodowanemu rolnikowi zapomogę w postaci zasiłku z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W Jankowie Przygodzkim zostanie także zorganizowana zbiórka pieniędzy dla rolnika.

Podczas sesji rady gminy została poruszona także kwestia zakupu nowych wozów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygodzicach i Jankowie Przygodzkim. – Nieprzewidywalność aury na skutek zamian klimatycznych, a także rosnąca w ostatnim czasie ilość zdarzeń i wyjazdów do akcji jednostek OSP Przygodzice i Janków Przygodzki, skłaniają samorząd do rozważenia zakupu samochodów pożarniczych dla obydwu straży, wyposażonych w zbiorniki na wodę o zwiększonej pojemności, przez co poprawiłyby one swe zdolności bojowe do czasu przyjazdu Państwowej Straży Pożarnej – mówił wójt.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick