DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W czwartek policyjna akcja "SMOG". Przygotuj się na kontrolę

Kilka tysięcy policjantów w całym kraju, w tym kilkaset na terenie Wielkopolski pracuje w czwartek w terenie w związku z prowadzoną akcją „SMOG”. Funkcjonariusze od rana sprawdzają, czy pojazdy nie przekraczają określonych norm emisji gazów do atmosfery. Przełom jesieni i zimy to okres, kiedy najwięcej mówi się o zanieczyszczonym powietrzu. Odczyty z czujników do pomiaru stężenia szkodliwych pyłów potwierdzają, że właśnie w tym czasie jest ono najbardziej niekorzystne dla ludzkiego organizmu.

>> 19 włamań i łupy za 180 tysięcy. Włamywacze usłyszeli zarzuty <<

Władze miast próbują walczyć ze smogiem poprzez różnego rodzaju akcje i nakłanianie mieszkańców do wymiany źródła ciepła. Straże miejskie kontrolują skład dymów wydobywających się z kominów przy pomocy specjalistycznych dronów, młodzież bierze udział w akcjach edukacyjnych edukacyjnych oraz pikietach, a policjanci kontrolują pojazdy, które także emitują do atmosfery gazy. „Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazują na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika” – informują mundurowi z Komendy Głównej Policji.

Policjanci będą wyposażeni w urządzenia służące do analizy spalin oraz dymomierze. Jeśli stwierdzą, że normy zostały przekroczone lub będą mieć uzasadnione przypuszczenie, że pojazd w niedozwolonym stopniu zanieczyszcza środowisko, kierowcy zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny i nie będzie mógł dalej poruszać się niesprawnym autem.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • M
  myślący

  czwartek, 12 grudnia, 2019

  Szkoda, że kominów tak nie kontrolują. Nawet najbardziej kopcąca stara ciężarówka nie zrobi takiej zadymy jak uprzejmy sąsiad w swoim piecu. 🙂

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 12 grudnia, 2019

  Skontrolować PKS z Ostrowa i wszystkie autosany na złom

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 12 grudnia, 2019

  Kto wymyślił ten smog? Dziura ozonowa->globalne ocieplenie-> zmiany klimatu->smog plastik czego to możni tego świata nie wymyślą żeby wyciągnąć kase z naiwnych. Najgorsze że dajemy wciągnąć się w ich grę. 300km na wschód tam nikt nie słyszał o ekologi, Indie toną w śmieciach. Chiny i USA produkują sprzęty co po 2 latach lądują na śmietniku to że Janusz dostanie mandat bo passerati przekracza norme dla świata nic nie znaczy.

  Odpowiedz
 • GM
  gender mątwa

  czwartek, 12 grudnia, 2019

  Nikt nie wymyślił smoga 🙂 smog w wielu miastach istniał od dawna, ale u nas (w Polsce) po prostu jacyś cwani ekoterroryści przemianowali słowo zadymienie na smog … i tyle. Mamy palić tylko drogim gazem (którego prawie nie mamy) i pozamykać nasze kopalnie aby i gaz i węgiel sprowadzać głównie ze wschodu. Polityka Panie polityka…. a głupi w „ekologię” uwierzą.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz