DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

W czasie poszukiwań: jak nie zgubić się wśród wielu internetowych platform randkowych

W naszych czasach randki i komunikacja w Internecie już nikogo nie przerażają ani nie zaskakują. Istnieje wiele aplikacji i usług, dzięki którym można znaleźć ciekawego partnera do rozmowy, prawdziwego przyjaciela, a nawet miłość swojego życia. Ale jak nie pogubić się wśród tylu opcji? Jak dokładnie znaleźć platformę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i nie rozczaruje Cię randkami online? Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy audyt różnych aplikacji i usług, a teraz jesteśmy gotowi podzielić się najlepszymi.

Najpierw przyjrzyjmy się, dlaczego ludzie zazwyczaj korzystają z internetowych platform randkowych. Wydaje się, że powód jest oczywisty — aby poznać się i porozmawiać. Ale w rzeczywistości, każdy użytkownik realizuje swój własny cel. Niektórzy chcą spędzić wieczór w miłym towarzystwie. Inni poważnie skupiają się na znalezieniu bratniej duszy. Jeszcze inni są zainteresowani krótkimi i niezobowiązującymi relacjami. A inni chcą po prostu poprawić swoją znajomość języka obcego, komunikując się z native speakerami.

Dlatego musisz wybrać platformę na podstawie swoich oczekiwań. Istnieją przecież zarówno usługi „uniwersalne”, jak i platformy nastawione na węższą publiczność. Mogą być jednak zarówno darmowe, jak i płatne. I zasadniczo usługi płatne są preferowane przez tych użytkowników, którzy chcą osiągnąć swój cel i traktują go poważnie.

Wybierz platformę, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Zaczynajmy!

Najlepsze usługi dla tych, którzy szukają szybkiego randkowania

Zdecydowanie najsłynniejszą aplikacją jest Tinder. Możesz go pobrać zarówno ze sklepu App Store, jak i z Google Play. Działa niezwykle prosto: pobierz, zarejestruj się, wypełnij formularz i wskaż swoje preferencje. Następnie system pokazuje profile i zdjęcia innych użytkowników. Jeśli lubisz daną osobę, przesuń jej profil w prawo. Jeśli nie, przesuń w lewo. Możesz zacząć rozmawiać z osobą, która Ci się spodoba, jeśli ona również przesunie Twój profil w prawo.

Korzystając z Tindera, możesz poznać zarówno ludzi w pobliżu, jak i na całym świecie. Aplikacja działa w 190 krajach. Jest darmowa w użyciu, ale ma również płatne abonamenty, które poprawiają jakość komunikacji. Na przykład za pomocą Tinder Gold możesz przeglądać profile tych, którzy Cię lubią. Tinder Plus zapewnia dostęp do nieograniczonej liczby polubień i możliwość cofnięcia ostatniego polubienia. A dzięki subskrypcji Tinder Platinum możesz przejść od razu do rozmowy, dodając wiadomość do każdego super polubienia.

Serwis randkowy Pure depcze Tinderowi po piętach. Początkowo był rozwijany jako usługa do szybkiego seksu, ale wkrótce stał się bardzo popularny. Komunikacja tutaj zaczyna się od anonimowych reklam tekstowych, w których użytkownicy dzielą się swoimi pragnieniami. Czat zaczyna się od wzajemnej sympatii. Można wysyłać wiadomości fotograficzne i audio, a także prezenty. Istnieje również wideoczat, na którym można czatować za pomocą „maski”, która zakrywa twarz.

Biorąc pod uwagę zawartość wysyłanych wiadomości, deweloperzy Pure zwracają szczególną uwagę na prywatność i bezpieczeństwo usługi. Wszystkie wysłane zdjęcia są usuwane natychmiast po obejrzeniu. Nie można ich zapisać ani nawet zrobić zrzutu ekranu. Ponadto po 24 godzinach czat jest usuwany (ale tę funkcję można wyłączyć w ustawieniach). Dostęp do aplikacji dla mężczyzn jest płatny — są abonamenty tygodniowe, miesięczne i roczne.

Platformy dla tych, którzy pragną długotrwałych relacji

Jeśli nie jesteś zainteresowany komunikacją na jedną noc, powinieneś zwrócić uwagę na usługi, w których publiczność jest bardziej „poważna”:

  • eHarmony. Platforma ta została stworzona specjalnie dla tych, którzy szukają poważnego związku z perspektywą małżeństwa. Podczas rejestracji użytkownicy wypełniają szczegółowy kwestionariusz, a następnie przechodzą tzw. test zgodności. Na podstawie uzyskanych wyników system dobiera profile innych użytkowników. eHarmony jest tylko częściowo darmowa. Większość funkcji jest płatna, a minimalna subskrypcja to 6 miesięcy.
  • OkCupid. Jest to bardzo popularna usługa, z której korzysta codziennie ponad milion osób. Strona skierowana jest do młodej publiczności. Wiek zdecydowanej większości użytkowników to 25-35 lat. Podobnie jak użytkownicy eHarmony, członkowie OkCupid testują się podczas rejestracji. System wybiera potencjalnych partnerów w zależności od wyników. W przeciwieństwie do eHarmony, OkCupid ma dość dużo bezpłatnych funkcji. Za dodatkową opłatą możesz sprawdzić, kto polubił profil, wyszukać użytkowników za pomocą zaawansowanego wyszukiwania, wyłączyć reklamy i nie tylko.
  • Heybaby. Jest to aplikacja stworzona specjalnie dla osób z dziećmi i dla tych, którzy chcą zostać rodzicami. W końcu dość często dzieci stają się przeszkodą w związkach. I nie chodzi tylko o dzieci z poprzedniego małżeństwa. Na przykład jeden partner chce mieć jak najwięcej dzieci, podczas gdy drugi woli w ogóle ich nie mieć. Rejestrując się w Heybaby, użytkownik wypełnia kwestionariusz, który pozwala znaleźć partnera, z kim naprawdę można by stworzyć długi związek. Pytania w kwestionariuszu są bardzo różne — od chęci posiadania dzieci w przyszłości, aż po preferencje podróżnicze.

Czat ruletka do randek wideo

Nie zawsze da się zrozumieć, z kim masz do czynienia. Dlatego wiele osób woli poznawać się przez wideoczaty, w których komunikacja z rozmówcą odbywa się twarzą w twarz i w czasie rzeczywistym.

Obecnie istnieje ogromna liczba wideoczatów. Pierwszą czatruletką tego rodzaju jest Omegle. Wciąż jest on dosyć popularny pomimo tego, że moderacja nie jest zbyt dobra. Nie ma potrzeby rejestracji ani wypełniania formularza. System po prostu łączy Cię z przypadkowymi rozmówcami. Nie można wybrać płci, wieku ani kraju do wyszukiwania. Dziwi jednak powód, dla którego użytkownicy przychodzą do Omegle.

Dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad sytuacją, radzimy zwrócić uwagę na alternatywy Omegle:

  • OmeTV — jest tu wprowadzony filtr geograficzny i według płci, który znacznie ogranicza wyszukiwanie. Dla wygody użytkowników zapewniona jest funkcja tłumaczenia wiadomości tekstowych. Ponadto strona świetnie nadaje się do komunikacji z native speakerami języków obcych.
  • Omegle TV — płatna alternatywa dla Omegle, w której system łączy tylko użytkowników o przeciwnej płci. Czat ruletka Omegle TV ma bezpłatny okres próbny dla każdego. Nie ma tu żadnych podróbek ani botów. Każda dziewczyna weryfikuje swoje dane podczas rejestracji, co ma pozytywny wpływ na jakość komunikacji. Świetny wybór dla samotnych mężczyzn!
  • Camsurf — podobnie jak OmeTV, oferuje filtry ze względu na płeć i geograficzne. Ogólnie rzecz biorąc, te dwa wideoczaty są bardzo podobne zarówno pod względem interfejsu, jak i funkcji. Różnią się tym, że w Camsurf możesz określić swoje zainteresowania.

A jeśli mówimy o zainteresowaniach, to dla wielu ważne jest, aby w tej sprawie „były one podobne” jak ich bratniej duszy. W końcu wspólne spędzanie czasu przynosi więcej przyjemności i zawsze jest o czym porozmawiać. Dla takich osób stworzono specjalne niszowe aplikacje randkowe.

Usługi randkowe oparte na zainteresowaniach

Na przykład deweloperzy wydali aplikację Kippo, w której gracze mogą spotykać się i rozmawiać. Tutaj możesz stworzyć unikalny profil, który odzwierciedla Twoją osobowość i zainteresowania. Po rejestracji system oferuje odpowiedzi na szereg pytań o Twoich gustach i preferencjach dotyczących gier wideo. Następnie aplikacja wybiera potencjalnych partnerów, którzy lubią to samo, co Ty.

Inną interesującą aplikacją opartą na zainteresowaniach jest XO. Aby rozpocząć komunikację z osobą, najpierw musisz zagrać z nią w zabawną minigrę. W tym przypadku możesz najpierw zobaczyć ich profil, a dopiero potem zagrać. Można też wybrać się na randkę w ciemno, aby zabawić się i porozmawiać, zanim zobaczycie swoje profile.

Jak widać, istnieje ogromna liczba stron i aplikacji do randek online. A znalezienie naprawdę interesującej osoby, nawet na portalu randkowym, który jest dla Ciebie idealny, nie jest łatwe. Ale możliwe. Więc nie poddawaj się! Radzimy, aby korzystać z wyspecjalizowanych witryn, w których są większe szanse, aby znaleźć właściwą osobę!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz