Uwaga ślisko! Ciężki poranek dla kierowców i pieszych

6
Dzisiejszy poranek nie był łatwy zarówno dla kierowców, ale też dla pieszych. Drogi i chodniki skute były lodem. Jednak, jak informują ostrowscy strażacy do godziny 8.30 nie odnotowali żadnego zdarzenia drogowego.

Chodniki oraz boczne drogi w Ostrowie i okolicach zamieniły się we wtorkowy poranek w lodowisko. Na drogach tworzyły się korki, a piesi ślizgali się na chodnikach. – Na szczęście nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń drogowych – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Należy pamiętać, że właściciele posesji przy danej ulicy mają obowiązek zabezpieczyć chodniki bezpośrednio przed swoim domem. Mogą np. posypać piaskiem bądź solą. O dobry stan dróg w Ostrowie Wielkopolskim odpowiada Miejski Zarząd Dróg.

Idzie odwilż, jeszcze w tym tygodniu termometry mają wskazywać kilka stopni na plusie.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. A drogowcy śpią w gminie Ostrów Wielkopolski w Czekanowie żadnej piaskarki ulice Szkolna, Srodkowa, Piaskowa,Baby,Krańcowa i inne pokryte śniegiem i lodem gmina zapomniała o Czekanowie

    • Weź się wyłącz, nie bryluj głupotą. O czym jest temat, że nie posypane a zrobiło się lodowisko na chodnikach i jezdniach, ciołku to, że zima ok ale o bezpieczeństwo władze muszą zadbać!!

  2. Przypominam, że mieszkańcy odpowiadają tylko za chodnik bezpośrednio przy domu. Jeśli między posesja a chodnikiem jest pas zieleni to o chodnik dba miasto.. dla jadnosci

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick