Uwaga! Odpuśćcie sobie dzisiaj długie spacery!

10
Dziś jakość powietrza jest wyjątkowo niekorzystna dla mieszkańców Ostrowa. Odpuśćmy sobie dzisiaj sport na świeżym powietrzu. Wychodzenie z domu odradzamy także osobom starszym.

Dziś o godzinie 9:00 zanieczyszczenie powietrza wskazywało poziom 576% dopuszczalnych stężeń pyłów PM10 i 660% dopuszczalnych stężeń pyłów PM2,5.

Wilgotność powietrza podczas pomiaru wynosiła 59%.

O godzinie 15:00 niestety sytuacja wyglądała jeszcze gorzej. Stacje pomiarowe podały, że zanieczyszczenie utrzymuje się na poziomie 564% dopuszczalnych stężeń pyłów PM10 oraz 720% dopuszczalnych pyłów PM2,5.

Wtedy wilgotność powietrza utrzymywała się na poziomie 54%.

Pyły PM10 są bardzo toksyczne i niebezpieczne dla naszego zdrowia. Wdychane do płuc, mogą powodować kaszel i problemy z oddychaniem. Dłuższe narażenie na wysokie stężenia pyłu może pogłębić nadciśnienie, doprowadzić do zawału serca lub nawet zwiększać ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, szczególnie płuc.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. A policja miejska nie nałożyła ani jednego mandatu więc po co utrzymywać taką służbę? „O godzinie 15:00 niestety sytuacja wyglądała jeszcze gorzej. Stacje pomiarowe podały, że zanieczyszczenie utrzymuje się na poziomie 564% dopuszczalnych stężeń pyłów PM10 oraz 720% dopuszczalnych pyłów PM2,5.”

  • A za co mają karać, za palenie miałem z wysoką zawartością siarki ? Najpierw należy zabronić palenia tym odpadem i dofinansować biednym zakup dobrego węgla to nie będzie takiego smrodu.

 2. Jaki qźwa spacer. Ja jak przyjeżdżam do domu z roboty, to zasłaniam twarz kurtką i w pośpiechu wjeżdżam do garażu, bo sąsiedzi dymią i smrodzą niemiłosiernie.

 3. Smog to kolejny wymysł tylko po to by wyciągać ludziom kasę z kieszeni. Jeszcze 10 lat temu to niebo zima było czysciutkie i nikt nie gadał o żadnym smogu. A teraz co. Jak ten dym ma się rozchodzic skoro chmury są na wysokości 500 m. I nikt nawet nie myśli że to ma związek z chemitralsami tylko smog i smog. Ludzie przypomnij cię sobie jak niebo wyglądało zima 10 i więcej lat temu

  • Macieju, głupiś jak but. To że 10 lat temu nie przywiązywano do czegoś wagi z niewiedzy nie oznacza, że należy to olewać. 100 lat temu nikomu do głowy nie przyszło, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu. 30 lat temu nikt nie palił oponami czy plastikiem bo nie było plastikowych jednorazówek no i samochodów było mało. Nie było pseudokartoników z folią rakotwórczą (jeśli ją palić) w środku. Nie było butelek plastikowych. Wyliczać dalej? Czy to że dziś wiemy więcej na temat tego co nam szkodzi oznacza, że należy to olewać bo? Głupiś Macieju.

 4. Banda kmiotów, człowiek idzie i widzi jak czarnina z kominow leci, moglbym smialo wymienic domy gdzie codziennie dymi sie na czarno. Idziesz na spacer z psem i oddychac nie idzie bo cepy pala w piecach gownem. Sam palilem i zmienilem na gazowe bo w koncu trzeba zmadrzec, i prosze nie pisac ze nie wszystkich stac, bo kazdy jak chce to cel osiagnie!!

 5. Głupi to ty jesteś i to mocno! A co myślisz że 10 lat temu nie palili plastikowymi butelkami i kiepskim opałem! Palili!!! Ale o tym że ci samoloty spryskuja durny łeb smugami chemicznymi „chemitralsami” to pewnie nawet nie słyszałeś o czymś takim. Co ładnie się nazywa geoinzyneria. I czym sterujący zmiany pogody. Popatrz czasem osle w niebo a nie tylko w tv

  • Nie tylko głupiś ale nie umiesz czytać ze zrozumieniem. A jak już coś przeczytasz sensacyjnego i uwierzysz to na 200%. Myśl ośle, a nie tylko patrz w niebo.

 6. ci co tak walczą ze smogiem czepiają sie tylko tych biednych co palą węglem a sami jeżdżą samochodami cały dzień po mieście w sprawach firmowych, spotkania ze znajomymi, dzieci zawożą i odbierają ze szkoły, potem na inne zajęcia itd… dlaczego ich rodzinki nie korzystają z publicznego transportu?! Przecież to auta są głównym źródłem zanieczyszczeń… poczekajmy na wyniki latem jakie będą jak w piecach nie będzie się palić…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick