Uwaga, kierowco! Ruch wahadłowy na Partyzanckiej. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]

3
Od czwartkowego przedpołudnia na ul. Partyzanckiej w Ostrowie Wielkopolskim tworzą się korki. W związku z rewitalizacją traktu od ul. Kolejowej (deptak) w kierunku Placu Rowińskiego, wprowadzono w okolicach Placu 23 Stycznia ruch wahadłowy. To spowodowało spowolnienie w poruszaniu się samochodów i dłuższe niż zwykle oczekiwanie na przejazd. Zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg, jak długo potrwają utrudnienia.

Do redakcji wlkp24.info zgłaszają się Czytelnicy zwracający uwagę, że już przed południem tworzą się korki, a przed nami godziny szczytu, podczas których ruch na Partyzanckiej w kierunku Zielonego Rynku znacznie się nasila.

CZYTAJ: Dlaczego radni podnieśli podatek od nieruchomości i kogo obejmą ulgi?

“Wahadło” zostało wprowadzone w związku z pracami na skrzyżowaniu Partyzanckiej z Wiosny Ludów i Kolejową (deptakiem). Jak dowiedział się portal w Miejskim Zarządzie Dróg, trwa budowa podwyższonego przejścia dla pieszych właśnie w tym miejscu. Kilka tygodni temu dotychczasowa nawierzchnia została tam sfrezowana, a teraz rozpoczynają się dalsze prace. – Skrzyżowanie zostanie wyniesione w płaszczyźnie deptaku. Obecnie przejścia dla pieszych są po jego bokach. Wkrótce się to zmieni i pasy znajdą się pośrodku – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarząd dróg nie chce całkowicie zamknąć tego odcinka, ale zaleca wybieranie alternatywnych tras, żeby zmniejszyć natężenie ruchu na Partyzanckiej i Placu 23 Stycznia. W momencie pisania tego artykułu (godz. 12.30) utrudnienia w ruchu zaczynają się już na wysokości Ronda Sybiraków.

Prace mają potrwać około dwóch tygodni. Sygnalizatory świetlne odpowiadające za sterowanie ruchem wahadłowym, zostaną wyregulowane, więc być może w ciągu kilku dni utrudnienia w tym miejscu trochę się zmniejszą.

CZYTAJ: Radni wystosowali apel do premiera, czyli spór o “robienie polityki na sesji”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 27
    6

    Żeby to jeszcze warte było poświęcenia czasu kierowców, bubel nad buble, krzywe, brudne płyty zamiast zdobić miasto będzie to największa szpetota od czasów powstania miasta. Wiosny ludów doczekała się ponownie położonego bruku tak jakby go układali niewidomi, sorry ale czy mieszkańców stać na wyrzucanie kasy z podatków na takie fyszery!!!!!

  2. Ta cała rewitalizacja to pieniadze wyrzucone lekką ręka w błoto. Efektu nie ma żadnego.Te płyty chodnikowe tylko szpecą, żadnego w nich uroku. Patrz -deptak,np.ul.Wiosny Ludów.A w samym centrum wiekowe kamienice ,które straszą swym wyglądem- dlaczego nie przeznaczy sie tych pieniedzy np na remont tych kamienic? CIEKAWE KTO WYDAJE TAK GŁUPIE DECYZJE NA MARNOWANIE PUBLICZNYCH ŚRODKÓW. Ostrów wygląda na bardzo zaniedbane i brudne miasto-z masą obskurnych od lat nie remontowanych kamienic. Rynek w miarę wygląda od frontu-zagłebiajac się we wnętrze /podwórza kamienice straszą, w bramach czuć smród szczyn .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick