Utrudnienia w nowym miejscu. Rusza kolejny remont. A to jeszcze nie koniec

0
Fot. UM Jarocin
Część ul. Maratońskiej pomiędzy ul. Żerkowską i Św. Ducha w Jarocinie zostanie wyłączona z użytku. To początek robót drogowych związanych z kolejnym etapem rewitalizacji miasta. Prace rozpoczną się 27 stycznia i potrwają prawdopodobnie do końca lutego.

Tuż przed Wigilią mieszkańcy Jarocina odetchnęli z ulgą, bo skończyły się objazdy centrum miasta przez remont ul. Wojska Polskiego. Wyłączony odcinek jednej z najbardziej uczęszczanych dróg sprawił, że kierowcy musieli sporo nadkładać, aby dojechać do celu. Przełom 2020 i 2021 roku był zatem dla nich łatwiejszy, ale niezbyt długo cieszyli się z takiej swobody.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkaniec Jarocina zginął na autostradzie. Tragiczny wypadek w Niemczech

Władze miasta poinformowały właśnie o kolejnych utrudnieniach. Tym razem zostanie zamknięty odcinek ul. Maratońskiej zlokalizowany pomiędzy ul. Św. Ducha i Żerkowską. Prace rozpoczną się w środę 27 stycznia. Do ul. Żwirki i Wigury będzie można dojechać poprzez Harcerską.

Wyłączenie z ruchu tego fragmentu ul. Żerkowskiej jest spowodowane rozpoczęciem prac w ramach kolejnego etapu rewitalizacji miasta. Tym razem wyremontowane zostaną ulice: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego.

Jeśli warunki pozwolą, firma Polimex Mostostal S.A. wykona roboty budowlane do końca lutego. W ramach tego etapu remontów zostanie położona nowa nawierzchnia dróg oraz chodniki, ulice oświetlą LED-owe lampy, wyremontowany zostanie także kanał deszczowy w części ulic od Wrzosowej do Św. Ducha, a także od Do Zdroju, przez Maratońską aż do Wrzosowej.

CZYTAJ TEŻ: Pod psem załamał się lód. Uratowali go strażacy

Równolegle z tym remontem trwają intensywne prace w ścisłym centrum Jarocina, gdzie rozkopano płytę Rynku, aby stworzyć tam zbiornik retencyjny. Zamknięte są także ulice wokół głównego placu miasta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick