Pod psem załamał się lód. Uratowali go strażacy

1
Fot. OSP Stawiszyn
Nietypowa akcja miała miejsce w Zbiersku Kolonii w powiecie kaliskim. Strażacy zostali wezwani na pomoc, by uratować psa, pod którym załamał się lód. Na miejscu okazało się, że pomocy potrzebuje także jego właściciel, który próbował ratować czworonoga na własną rękę.

Niektóre zbiorniki wodne pokryte są jeszcze lodem, ale biorąc pod uwagę dodatnią temperaturę, jego pokrywa jest bardzo cienka. Lód załamał się pod psem, który wszedł na taflę jeziora w Zbiersku Kolonii. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. „Przystąpiliśmy do akcji ratunkowej przy użyciu łodzi i sprzętu do ratownictwa wodnego. Pies znajdował się w przerębli około 20 metrów od brzegu. Udało się go bezpiecznie wyciągnąć i sprowadzić na brzeg” – informują strażacy z OSP w Stawiszynie.

Okazało się, że pomocy strażaków potrzebuje także właściciel czworonoga, który próbował wyciągnąć psa na własną rękę, ale niestety nie dał rady. „Pies oraz właściciel zostali bezpiecznie odwiezieni do domu. Nikomu nic się nie stało, a zwierzak po 20 min był już gotów biegać”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick