Ronda otwarte. Duża część miasta odblokowana

0
Mieszkańcy Jarocina wreszcie się doczekali. Po kilku miesiącach zamknięcia odcinka dawnej DK11 (ul. Wojska Polskiego), droga została otwarta. Zmieniła się jednak znacznie. Dwa ruchliwe skrzyżowania w tym jedno z sygnalizacją świetlną (która nie zawsze spełniała zadanie z powodu natężenia ruchu) przekształcono w ronda. Bezkolizyjne przecięcia ulic mają przyczynić się do większego bezpieczeństwa, ale to nie koniec nowości w ruchu na tym odcinku.

Dzień przed Wigilią otwarto długo wyczekiwany fragment dawnej DK11, który po wybudowaniu obwodnicy stał się drogą gminną. Odcinek został całkowicie przebudowany od skrzyżowania ulic Wojska Polskiego ze Śródmiejską (tam także powstało rondo) do skrzyżowania Wojska Polskiego ze św. Ducha oraz dalej do skrzyżowania z Al. Niepodległości. Pośrodku wybudowano trzecie rondo łączące główną ulicę z Wodną. Dodatkowo na nowo wyprofilowano chodniki, a po obu stronach jezdni powstały ścieżki rowerowe. Zmodernizowano także kanał deszczowy

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu wartego 25 mln zł. 16 mln z tej kwoty pochodziło z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota, która nie została jeszcze wykorzystana, pozwoli sfinansować przebudowę ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Maratońska, Św. Ducha, Poznańska i Wojska Polskiego. Realizację tego etapu zaplanowano na 2021 rok.

W drugim etapie rondo powstanie na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Al. Niepodległości, gdzie również do tej pory obowiązywała sygnalizacja świetlna, wydłużone zostaną ścieżki rowerowe i na nowo wyprofilowane chodniki. Powstaną też przejścia dla pieszych w miejscach wygodnych dla mieszkańców.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick