DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Urzędniczka z Koźmina z koronawirusem. "Przeprowadzono gruntowną dezynfekcję"

Nie tylko Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, ale także Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. zmaga się z koronawirusem. Przedstawiciele tego drugiego samorządu potwierdzają, że jedna z urzędniczek została zakażona SARS-CoV-2. – Przebywa na zwolnieniu lekarskim, na które poszła jeszcze przed świętami. Przeprowadziliśmy gruntowną dezynfekcję urzędu, a trzy osoby, które pracowały z zakażoną w tym samym pomieszczeniu, zostały poddane kwarantannie – wyjaśnia Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina.

CZYTAJ: Pożar w kamienicy na ostrowskim rynku. Nie żyje jedna osoba

Urząd nie pracuje normalnie od trzech tygodni, kiedy wprowadzono zmiany spowodowane właśnie walką z pandemią koronawirusa. W tej chwili czynne jest jedno okienko. Włodarz uspokaja też, że zakażona nie miała kontaktu z petentami. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, na terenie gminy Koźmin Wlkp. odnotowano do tej pory 12 przypadków zachorowania na COVID-19.

Władze samorządowe przeprowadziły jednak nie tylko dezynfekcję urzędu. Już w piątek 3 kwietnia rozpoczęto dekontaminację przystanków autobusowych, chodników, ale także miejsc przy aptekach, dużych sklepach czy oraz poczcie. A więc wszędzie tam, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy. „W związku z obawami mieszkańców Osiedla Tysiąclecia, gdzie przybywa osób na kwarantannie domowej, zlecono dezynfekcję klatek schodowych w blokach, wspierając w ten sposób Spółdzielnię Mieszkaniową w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii” – informuje urząd. Podobną akcję odkażania przeprowadzono także w budynkach wielorodzinnych w Starej Obrze i Staniewie.

CZYTAJ: Beczki z chemikaliami w lesie

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Anonim

    niedziela, 10 maja, 2020

    widomo kto wprowadził koronawirusa w wielkopolsce . czy pociągną tego człowieka do odpowiedzialnościi ???

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz