Urządź się dobrze w swoim biurze [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

0
Pracownicy spędzają w biurze po kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Warto zadbać o to, aby firmowe wnętrze było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim ergonomiczne, czyli zgodne z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w naszym kraju działa około 3 milionów prywatnych firm. W Wielkopolsce ma swoją siedzibę co dziesiąta z nich, a ich liczba rośnie z roku na rok. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje miejsca, w którym będzie prowadziło swoją działalność. Urządzenie powierzchni biurowej pochłania nierzadko tyle samo czasu, co wyposażenie mieszkania. Ale biuro pełni inną funkcję, więc projektanci podchodzą inaczej do wyboru mebli oraz innych elementów wystroju wnętrza. Stawiają przede wszystkim na użyteczność, funkcjonalność i bezpieczeństwo pracowników, mniej przejmując się np. estetyką. Nie wszystko, co dobrze wygląda w domu czy mieszkaniu, będzie równie trafnym rozwiązaniem w siedzibie firmy.

Biuro świadczy o firmie

W jakim stylu urządzić biuro swojej firmy: skandynawskim, minimalistycznym, industrialnym czy hygge? Przede wszystkim w takim, który najlepiej będzie współgrał z profilem wykonywanej działalności gospodarczej. Innych mebli oraz elementów wystroju wnętrza potrzebuje kancelaria notarialna, innych – firma komputerowa, a jeszcze innych – biuro dilera koncernu samochodowego. Dobrze jest również dopasować kolorystykę do kolorystyki barw przeważających w logo i materiałach promocyjnych firmy. Wystrój wnętrza biznesowego, bez względu jego wielkość, powinien być spójny i przemyślany. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie sprawdzonego projektanta wnętrz, który zadba o każdy detal wystroju. Dzięki temu siedziba firmy będzie wyglądać profesjonalnie i zrobi dobre wrażenie na potencjalnych kontrahentach, a pracownicy będą się w nim czuli dobrze i bezpiecznie.

Wygodne i komfortowe meble biurowe

Najważniejszym elementem wystroju każdej siedziby firmy są oczywiście meble. Meble biurowe powinny łączyć w sobie elegancję i wygodę użytkowania. Ich wybór w sklepach stacjonarnych oraz internetowych jest ogromny – oferuje je na przykład firma AJ Produkty. We wnętrzach w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się meble drewniane – eleganckie a równocześnie wygodne w użytkowaniu, łatwe do utrzymania w czystości i długo wyglądające dobrze. Warto zadbać, aby biurka miały możliwość sterowania wysokością blatu przy pomocy pilota lub przycisków na panelu sterowania. Alternatywą dla mebli drewnianych są nowoczesne meble łączące w sobie szkło, metal i tworzywa sztuczne. Biurka sterowane elektrycznie są standardowo wyposażane w system antyzgnieceniowy, który zapobiega nagłemu obsunięciu się. Kiedy w trakcie unoszenia się blat natrafi na jakąś przeszkodę, na przykład otwarte okno, zatrzymuje się, a następnie obniża. Dają one przede wszystkim nieograniczone możliwości aranżacyjne, a przy tym występują w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można stworzyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne biuro.

Firma w dobrym świetle

Oświetlenie w firmie to jedna z najważniejszych kwestii dla zdrowia pracowników. Odpowiednio dobrane pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, a ponadto wpływa pozytywnie na samopoczucie i efektywność pracowników. Wygląd lamp oraz ich kolorystyka powinny być dopasowane do stylu, w jakim została urządzona cała siedziba firmy. Do biura w stylu nowoczesnym doskonale sprawdzą się lampy z matowymi kloszami lub osłonami lub kratkami, inspirowane zabytkowymi częściami maszyn. Biura w stylu rustykalnym to odpowiednie miejsce dla lamp z matowymi kloszami, na przykład w kolorze matowej zieleni oraz uchwytami imitującymi kute żelazo. Modne są również łańcuchy do lamp podwieszanych.

Do urządzenia biura trzeba podejść równie profesjonalnie jak do prowadzenia działalności biznesowej. Wizerunek siedziby firmy ma bowiem ogromne znaczenie dla jej sukcesu rynkowego.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick