Uroczysta sesja w OCK-u. Będą świętować 30-lecie Wyborów Czerwcowych 1989

8
Fot. UM Ostrów
W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury obchody 30. rocznicy Wyborów Czerwcowych 1989 roku, które pozwoliły obalić ustrój komunistyczny w Polsce.

To będzie wyjątkowa Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko miejsce, ale także, a może przede wszystkim, jej temat będzie wskazywał na doniosłość chwili. W poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się uroczyste posiedzenia w związku z 30-leciem Wyborów Czerwcowych 1989 roku.

ZOBACZ TEŻ: Bez komórek, komputerów i… ciszy wyborczej. Jak działał KO „Solidarność” w 1989? [WIDEO]

W programie przewidziano wystąpienia przewodniczącego rady Jarosława Lisieckiego oraz prezydent Ostrowa Beaty Klimek, a także wykład byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia, który będzie gościem specjalnym. Temat wykładu brzmi: „4 czerwca – Droga do Wolności”.

ZOBACZ TEŻ: Menu Wolności, czyli dlaczego rozdają na rynku 1989 drożdżówek? [ZDJĘCIA, WIDEO]

W części artystycznej zaplanowano występy Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego, Chóru Nauczycielskiego im. Stanislawa Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego, solistów Pracowni Wokalnej OCK pod kierunkiem Natalii Janowskiej i Pauli Pływaczyk wraz z zespołem.

ZOBACZ TEŻ: Beata Klimek powalczy o senat? „Umówiłam się na coś z moimi mieszkańcami”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Tak tak. Obalono ustrój komunistyczny, bo dopuszczono wyselekcjonowaną opozycję i dano im 35% możliwości zwycięstwa w „wolnych wyborach”. Rozumiem, że coś takiego za komuny nastąpiło i wszyscy głosujący cieszyli się z tego wydzielonego 35% zwycięstwa. Ale, żeby dzisiaj po tylu latach w dobie demokracji urządzać obchody tego wydarzenia, to jest kpina z ludzi, którzy w tamtych latach masowo przystępowała do Solidarności!

    • Zorganizować obchody wydarzenia – źle, nie zorganizować – też źle. To co zrobić żeby jedna i druga „strona” nie krytykowała (nie mówię o chwaleniu, bo nie o to chodzi!)?

  2. Jeżeli działaczka SLD dzisiaj rządzi Ostrowem, no bo chyba wszyscy mają świadomość, że SLD to dziecko PZPR, to jaka tu uroczystość jakiejkolwiek rocznicy obalenia ustroju komunistycznego w Ostrowie Wielkopolskim? A czy doniosłość 30 lecia porozumienia komuny z kolaborantami ma być wzorem do naśladowania i czy nie powinno się o tym uczyć młodzieży? https://wpolityce.pl/polityka/342578-czarzasty-do-frasyniuka-zescie-komunistow-pokonali-wyscie-sie-z-nami-kwa-przy-okraglym-stole-i-4-czerwca-1989-r-do-ga-da-li

  3. Chamstwo stylizacji „Solidarności” „30 lat wolności”
    tej zafajdanej uroczystości Rady Miejskiej, która twierdzi, że obaliła komunizm w Polsce woła o pomstę do Nieba! Mam nadzieję, że prawdziwi ostrowianie nie będą czcili i oglądali tego wydarzenia, bo to tak jakby ktoś im napluł w twarz!

  4. Podczas gdy w Niemczech Erich Honecker ze swoją ekipą został wydalony z kraju u nas tow. generał Jaruzelski został prezydentem Polski, Kiszczak ministrem spraw wewnętrznych, a tow. Balcerowicz zaczął swoje uzdrawianie gospodarki poprzez jej złodziejską wyprzedaż. Dzisiaj tow. Miller, Cimoszewicz i Belka reprezentują Polskę w parlamencie UE, a w Ostrowie rządzą Klimek i Rajski. Takie to było 35% zwycięstwo Polaków w obaleniu komuny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick